Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Aktualności

Oprah Winfrey nagrodzona za miłość do zwierząt

MC

22-12-2008

Amerykańska organizacja walcząca o prawa zwierząt PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) przyznała gwieździe amerykańskiej telewizji tytuł Człowieka Roku.

Oprah Winfrey otrzymała go m.in. „Za to, że korzysta ze swej popularności, by pomóc tym, dla których los okazał się mnie łaskawy, w tym zwierzętom. Za to, że w swoim show odkryła przerażające przypadki okrucieństwa wobec psów mające miejsce w dzikich hodowlach. Za to, że przechodząc na dietę wegańską, zwróciła uwagę na straszny los zjadanych przez nas braci mniejszych”.

Swój show dedykowała „wszystkim, którzy kochają psy, kiedykolwiek kochali psy lub troszczą się o ich podstawowe prawo do ludzkiego traktowania”.

Oprah Winfrey straciła w tym roku swoją cocker spanielkę Sophie, o której powiedziała, że była prawdziwą miłością jej życia i że sprawiła, iż stała się lepszym człowiekiem. Gwiazda ma jeszcze jednego cocker spaniela i trzy golden retrievery. Jej zaangażowanie w sprawy czworonogów datuje się nie od dziś. Popularyzowała w swym programie metody kontrowersyjnego „zaklinacza psów” Cesara Millana. Sama korzysta z jego porad od wielu lat. Brała udział w akcjach wspomagających schroniska dla zwierząt.

MC

Oceń artykuł

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0.0

Zobacz także

Wiadomości:
One wyją z tęsknoty za domem – wysłuchaj ich
W schroniskach, zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych i w każdym innym kraju, tysiące psów czekają na cud. Ten cud ma tylko jedną postać – człowieka, który zabierze je z klatki, da wolność, dach nad głową, strawę i pozwoli im się pokochać całym wiernym sercem, tak jak...
dodaj swoją opinię Komentarze: Opinii użytkowników: 0