Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Aktualności

fot. Konrad Piskała...

Goldenom w to graj

Konrad Piskała

11-01-2010

W 12 miastach Polski goldeny zbierały wczoraj pieniądze wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – nie przeszkodziły im w tym ani, mróz, ani śnieg, ani sztorm. Do ich puszek wpadło blisko 40 tys. złotych.

W Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Olsztynie, Poznaniu, Sopocie, Suwałkach, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu kwestowało 70 psów „puszkowych”, a towarzyszyło im dwa albo nawet trzy razy więcej ich pobratymców. – To ważne, bo w tym roku było bardzo mroźno i śnieżnie. Co kilka godzin zabieraliśmy zwierzaki do samochodów, aby odpoczęły i się ogrzały, a wtedy z puszkami biegały inne psy - tłumaczy Dorota Wrzosek z Warszawy, koordynatorka akcji. - Jak co roku i tym razem nie obyło bez wzruszających momentów. Podeszli do nas starsi państwo. Pani była na wózku, prawdopodobnie sparaliżowana. Ci państwo przyjechali specjalnie do nas, aby wrzucić pieniążki do psiej puszki, bo pani, jak tłumaczył jej opiekun, bardzo kocha psy.

Kwesta to także okazja do zawarcia nowych znajomości. W Olsztynie dołączył do kwesty ktoś kto po prostu wyszedł rano na spacer ze swoimi goldenami. Tak mu się spodobało, że został do wieczora. W Białymstoku przez jakiś czas kwestowały także szczeniaki i to one wzbudzały największy aplauz wśród przechodniów. – Nikt nie potrafił się oprzeć ich urokowi - mówi Ewa Korolczuk z Białegostoku. Dodaje, że najwięcej pieniędzy zebrał golden retriever Fado - miał specjalnie skonstruowany uchwyt przy puszce, co pozwoliło mu nosić ją w zębach.

W kweście pomagały też psy innych ras. W Warszawie 10 psów „puszkowych” wspierała bezdomna Julcia. Piesek w wieku około sześciu lat został znaleziony na trasie między Brokiem a Ostrowią Mazowiecką. - Nikt jej nie szuka i na razie jest w domu tymczasowym - mówi Dorota Pietrusiewicz z Warszawy. - Suczka jest bardzo łagodna, łatwo zdobywa serca ludzi i skutecznie pomaga zbierać pieniądze - dodaje.

W Warszawie goldeny zebrały prawie 4 tys. zł, a wynik z ośmiu miast to ok. 35 tys. zł. Do końca tygodnia potrwają też licytacje na Liście Miłośników Goldenów – wszystko wskazuje zatem, że ubiegłoroczny rekord zostanie pobity (ponad 40 tys. zł).

Goldeny wspierają WOŚP od czterech lat, czyli od czasu gdy Ania z Czeladzi, właścicielka psa tej rasy leczyła swoje dziecko dzięki sprzętowi medycznemu ufundowanemu przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pomyślała wtedy, że nie można tylko brać, ale trzeba też dawać i z przyjaciółmi zorganizowała pierwszą kwestę goldenów.

Cel tegorocznej zbiórki to pomoc maluchom z chorobami onkologicznymi. 

Konrad Piskała

Oceń artykuł

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.9

Zobacz także

Wiadomości:
Goldeny kwestowały z Owsiakiem
Na szyjach nosiły zielone lub niebieskie szaliki, a na uszach… czerwone serduszka....
Pliki wideo:
Galerie zdjęć:
dodaj swoją opinię Komentarze: Opinii użytkowników: 3
 • 2010-01-11 17:32:44
  ~Simon

  Jesli macie goldeny i chcecie kwestowac za rok, na pewno bedzie to mozliwe ;-) Wystarczy sledzic odpowiednio wczesniej informacje prasowe, internet i zagladac na strone www.klubgoldena.com. Tam znajdziecie wszelkie informacje jakie miasta i gdzie beda kwestowac :)

 • 2010-01-11 16:48:05
  ~Texio golden retriever

  mam dokładnie to samo pytanie

 • 2010-01-11 13:41:05
  Niuniu

  A ja mam pytanie czy mogę tak z moim leonem chodzić i zbierać na WOŚP? Muszę go gdzieś zarejestrować czy coś? I czy on jako pies któremu nie wszyscy muszą się podobać (ale dzieciaki uwielbia) może w ogóle zbierać?