Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Aktualności

fot. screenshot...

Diesel ma cztery lata i waży tyle, co 12-letnie dziecko

27-02-2016

Wystarczyły cztery lata, by cocker spaniel Diesel osiągnął wagę 2,5 razy większą niż właściwa dla jego rasy. Grożą mu w związku z tym tak samo jak otyłym ludziom różne choroby, w tym cukrzyca i choroby serca. Na szczęście już jest odchudzany.

Żółty ser, tosty z masłem, kurczak - to były do niedawna główne składniki menu cocker spaniela Diesela z Blackpool w Wielkiej Brytanii - informuje tamtejszy dziennik „The Gazette”. Efekt jest taki, że pies waży obecnie ponad 38 kg (waga zalecana dla rasy 13,5-14 kg). A wszystko zaczęło się cztery lata temu, gdy obecnej właścicielce Diesela Marie Shacklady zmarła mama. Pięćdziesięcioletnia kobieta bardzo cierpiała z tego powodu i wkrótce postanowiła, że weźmie psa. Wybrała cocker spaniela, bo jej mama oglądała program telewizyjny „Send in the Dogs”, a jej ulubionym bohaterem był cocker spaniel Diesel. 

Nowy domownik Marie Shacklady bardzo pomagał jej przeżyć żałobę po stracie ukochanej osoby, a ona odwzięczała się mu tak, jak umiała, karmiąc niezdrowymi smakołykami. Teraz jednak już wie, że popełniła błąd, i chodzi z Dieselem na długie spacery, a także odżywia go odpowiednio. Stosuje się bowiem do wskazówek lekarzy weterynarii z The People's Dispensary for Sick Animals (PDSA). Życzymy Dieselowi szybkiego powrotu do formy i przypominamy, że otyłość szkodzi nie tylko nam, ale i naszym podopiecznym, ale oni bez naszej pomocy się z niej nie wyzwolą. Warto pamiętać, że krzwydzić psa można, nie tylko go głodząc, ale i przekarmiając. MC

 
 

Oceń artykuł

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5.0
Wiadomości:
Jamnik, który zrzucił 20 kg
Obie, jamnik krótkowłosy, w sierpniu ubiegłego roku ważył jeszcze ponad 35 kg, dziś waży około 15 kg. 30 kwietnia przeszedł operację usunięcia nadmiaru skóry pozostałej po intensywnym chudnięciu.
Amerykańskie psy tyją na potęgę
Wielu właścicieli czworonogów jest zdziwionych, gdy lekarz weterynarii oznajmia im, że ukochany pies czy kot musi schudnąć. Skąd to zdumienie? Opiekunowie nie widzą, że ich pupil waży o kilka kilogramów za dużo.
Odyseja jamnika Dennisa
Jamnik miniaturowy z Ohio, który ważył dwa lata temu ponad 25 kg, zapewne już by nie żył, gdyby nie krewna jego właściciela, która zaopiekowała się psem. Dziś Dennis znów może cieszyć się życiem.
Kiedyś gruby Vincent, teraz Skinny Vinnie
Jamniki to psy myśliwskie, umięśnione, ruchliwe - tak jest wtedy, gdy nie są przekarmiane. Niestety Vincent, jamnik z Teksasu w Stanach Zjednoczonych, ważył ponad 17 kg, kiedy trafił do schroniska Harris County Animal Shelter po śmierci swego opiekuna. Pies prawie nie mógł się ruszać i...
Ćwiczenia z psem moga być doskonałym lekarstwem na otyłość
Problem otyłości dotyka zarówno ludzi, jak i nasze czworonogi. Kampania Get Fit with Fido (schudnij z pupilem) zainspirowała już wielu właścicieli psów, by uprawiać różne sporty ze swoimi zwierzakami. Efekty bywają zadziwiające....
dodaj swoją opinię Komentarze: Opinii użytkowników: 0