Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Aktualności

fot. Facebook

Kiedyś gruby Vincent, teraz Skinny Vinnie

12-05-2016

Jamniki to psy myśliwskie, umięśnione, ruchliwe - tak jest wtedy, gdy nie są przekarmiane. Niestety Vincent, jamnik z Teksasu w Stanach Zjednoczonych, ważył ponad 17 kg, kiedy trafił do schroniska Harris County Animal Shelter po śmierci swego opiekuna. Pies prawie nie mógł się ruszać i groziło mu wiele różnych chorób.

Vincent z powodu swej tuszy został nazwany Grubym Vincentem (Fat Vincent) i prawdopodobnie zostałby uśpiony (w Stanach Zjednoczonych w większości schronisk psy się usypia, jeśli w określonym, zwykle krótkim czasie, nie trafią do adopcji), gdyby nie to, że wypatrzyła go w schronisku Mary Tipton z K-9 Angels Rescue, organizacji ratującej psy. Mary wrzuciła zdjęcie Vincenta do sieci i już po 15 minutach odezwała się Melissa Anderson, która zaproponowała, że weźmie Vincenta do swego domu i spróbuje pomóc mu wrócić do formy i do zdrowia.

Melissa opowiadała portalowi www.insidedition.com, że gdy Vincent trafił do niej, ważył ponad 17 kg i ledwo się ruszał. - To psy myśliwskie, które potrzebują dużo ruchu i są umięśnione. Zobaczyłam takiego psa w Vinnie. On chciał biegać, ale nie mógł. Był smutny - mówi Melissa.

Powoli zaczęła więc proces odchudzania Grubego Vincenta. Vincent był prawdopodobnie żywiony wcześniej fast foodem i trudno go było przekonać do suchej karmy. Melissa postanowiła więc trochę oszukać psa i najpierw mieszała mu ją z mokrą. Powoli Vincent zaczął chudnąć.

Pomogło mu w tym też pływanie. Brat Melissy ma basen i ta ćwiczyła w nim z psem. Stawała na jego końcu i wołała psa, a ten do niej podpływał. Na początku spędzali w wodzie około 5 minut, z czasem i rosnącą formą Vincenta przebywali w basenie coraz dlużej, nawet do pół godziny.

Gdy Vincent stracił już trochę wagi, można było zacząć chodzić na spacery, na początku krótkie, dziś trwają nawet godzinę. A Vincent nie jest już Grubym Vincentem tylko Skinny Vinnie. Stracił na wadze ponad 9 kg. Melissa od września ubiegłego roku dokumentuje drogę, którą przebył Vincent, na Facebooku.

Historia Skinny Vinnie skończyła się dobrze, ale w Stanach Zjednoczonych jest dużo więcej takich psów. Według The Association for Pet Obesity Prevention w 2014 roku 17,6 proc. mieszkających tam psów było otyłych, a 36 proc. miało nadwagę. Z kotami jest podobnie, 28,1 proc. jest otyłych, a 29,8 proc. ma nadwagę. MC

 

 

Oceń artykuł

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5.0
Wiadomości:
Jamnik, który zrzucił 20 kg
Obie, jamnik krótkowłosy, w sierpniu ubiegłego roku ważył jeszcze ponad 35 kg, dziś waży około 15 kg. 30 kwietnia przeszedł operację usunięcia nadmiaru skóry pozostałej po intensywnym chudnięciu.
Amerykańskie psy tyją na potęgę
Wielu właścicieli czworonogów jest zdziwionych, gdy lekarz weterynarii oznajmia im, że ukochany pies czy kot musi schudnąć. Skąd to zdumienie? Opiekunowie nie widzą, że ich pupil waży o kilka kilogramów za dużo.
Odyseja jamnika Dennisa
Jamnik miniaturowy z Ohio, który ważył dwa lata temu ponad 25 kg, zapewne już by nie żył, gdyby nie krewna jego właściciela, która zaopiekowała się psem. Dziś Dennis znów może cieszyć się życiem.
Diesel ma cztery lata i waży tyle, co 12-letnie dziecko
Wystarczyły cztery lata, by cocker spaniel Diesel osiągnął wagę 2,5 razy większą niż właściwa dla jego rasy. Grożą mu w związku z tym tak samo jak otyłym ludziom różne choroby, w tym cukrzyca i choroby serca. Na szczęście już jest odchudzany....
Najbrzydszy pies świata 2016 wybrany
Suczka Sweepee Rambo, mieszaniec chihuahuy i grzywacza chińskiego, wygrała tegoroczny konkurs na najbrzydszego psa świata organizowany w Petalumie w Kalifornii. Nagrodę w wysokości 1500 dolarów opiekun suczki chce przeznaczyć na leczenie nowopowstałego guza na jej dziąsłach....
dodaj swoją opinię Komentarze: Opinii użytkowników: 1
  • 2016-06-05 17:18:28
    rober21

    Ile taki pies kosztuje pieniędzy.