Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Tagi

Jak nauczyć psa szczekać bez komendy

Magdalena Urban

30-08-2005

Mój Pies: 9/2005 (168)

strona: 34

Dobrze wychowany pies szczeka na komendę "daj głos!". Cóż to jednak za sztuka, gdy robi to, co mu każemy? Właścicielom o wybujałych ambicjach wychowawczych proponujemy naukę szczekania bez komendy

DRAŻNIJ PSA, STOJĄC ZA DRZWIAMI
Naukę należy zacząć jak najwcześniej, ale postępowanie zgodnie z naszymi wskazówkami gwarantuje osiągnięcie sukcesu również ze starszymi psami. Przede wszystkim, wracając do domu, zawsze rób dużo zamieszania pod drzwiami - dzwoń kilka razy, głośno pukaj, uchylaj drzwi na tyle, żeby psiak cię widział, ale nie mógł podejść. Jednym słowem - wzbudź w nim jak największą frustrację. Gdy tylko zaszczeka, wejdź do mieszkania, wylewnie go chwaląc. W ten sposób szybko nauczy się witać szczekaniem powracających domowników i gości.

KRZYCZ NA NIEGO, GDY SZCZEKA
Kiedy pies już reaguje szczekaniem na każdy podejrzany szmer na klatce schodowej, utrwal to zachowanie, nagradzając go za nie. Gdy tylko podbiegnie do drzwi i zacznie pod nimi ujadać, krzyknij głośno: „cisza!” lub „spokój!”. Pies ucieszy się, że przyłączyłeś się do wszczętego alarmu i „szczekasz” razem z nim.

PROWOKUJ GO ZABAWKĄ
Jeśli twój pies lubi aportować, to łatwo możesz rozbudzić w nim dodatkowo pasję ujadania. Podczas spaceru rzucaj mu kilka razy zabawkę, a gdy już się bardzo podekscytuje, odbierz mu ją i trzymaj w górze. Najpierw będzie próbował doskoczyć do niej, a gdy mu się to nie uda, zacznie szczekać. Wtedy w nagrodę rzuć mu ją.

KARĆ PSA NA WIDOK INNYCH PSÓW LUB LUDZI
Podczas spacerów możesz też nauczyć psa szczekać na przechodniów lub inne napotkane psy. Napinaj smycz lub karć go szarpnięciem za każdym razem, gdy mijasz człowieka lub psa. W ten sposób wzbudzisz w swoim pupilu nieprzyjemne skojarzenia związane z widokiem przechodniów. Już wkrótce będzie z ujadaniem rzucać się w kierunku ludzi i zwierząt, a ty będziesz dumny z tego, że masz takiego „obrońcę”.

Magdalena Urban

Oceń artykuł

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.7
dodaj swoją opinię Komentarze: Opinii użytkowników: 10
 • 2015-03-05 11:50:21
  ~Ola

  Ludzie,czy Wy nie rozumiecie ironii? Jeśli będziecie wykonywać te czynności to stanie się to,czego próbujecie uniknąć. Jeśli ktoś nie rozumie tego poradnika,nie powinien mieć psa.

 • 2013-07-02 09:42:31
  ~Anna

  No cóż czytanie ze zrozumieniem się kłania:)) tekst świetny i dla tych, którzy go zrozumieją (a nie jest to trudne) bardzo pomocny 

 • 2013-06-30 23:27:44
  ~Behawiorysta

  Co to za debil napisał? Wzbudzanie u psa frustracji i agresji nie ma nic wspólnego z psem obronnym wręcz przeciwnie.

 • 2012-11-30 11:55:11
  White Noise

  Moja westie szczeka tylko jak ujrzy jakiegoś zwierza koło siebie, w aucie za oknem lub w tv. Ma nawet reklamy których nie lubi i jak tylko znajomą muzyczkę usłyszy skacze do telewizora i szczeka... :D

 • 2011-07-15 08:19:56
  uuq

  Bez sensu ;|

12