Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Ciekawostki

RSS
Kocham cię, mój czworonożny synku!

Naukowcy postanowili zbadać, jak to jest z naszym sposobem porozumiewania się z psami. Doszli do ciekawych wniosków. Jakich? Przeczytajcie koniecznie!

Co mówi twój pies nie tylko w Wigilię?

Psy są gadułami! Nie wiedzieliście? Może nie umiecie ich słuchać? Ale nic straconego. Psiej mowy można szybko się nauczyć!

5 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedziałeś o psach

Psy – wierni towarzysze, kompani do zabawy, członkowie rodziny. Żyją obok nas od tak wielu wieków, że wydaje nam się, że wiemy o nich wszystko – co lubią jeść, gdzie lubią być drapane i że ta obśliniona piłka to ich ulubiona zabawka. Są jednak rzeczy, o których (prawdopodobnie) nie miałeś zielonego pojęcia. Oto 5 z nich.

Do tego żaden właściciel psa się nie przyzna!

Jeśli jesteście właścicielami psów, na pewno będziecie wiedzieć, o czym mówimy, choć raczej rzadko z kimkolwiek o tym rozmawiacie. Bo trudno się przed kimś chwalić, że właśnie dojedliśmy kanapkę, którą wcześniej napoczął nam pies, albo że rano wdepnęliśmy w kałużę sików… A przecież to nasza codzienność wielu z nas!

Chcesz sklonować swojego psa? Możesz to zrobić!

W Korei Południowej można sklonować swojego pupila – psa albo kota. Jednak poza tym, że kosztuje to niemało, wywołuje też kontrowersje. Etycy i obrońcy zwierząt biją na alarm, właściciele, którzy zdecydowali się na sklonowanie ukochanego czworonoga, są zachwyceni.

Tak nas kochają, że nawet o nas śnią

Przywiązanie psów do swoich opiekunów nie zna granic. Swoje oddanie czworonogi okazują nam codziennie i my, właściciele, widzimy to na każdym kroku. Ale czy wiecie, że psy o nas nawet… śnią?

Strzeż się! Twój pies rozumie, co do niego mówisz

Phi, powiecie, przecież wiadomo, że psy nas rozumieją. No tak, ale wiemy to intuicyjnie, a teraz potwierdzili to węgierscy naukowcy. I naprawdę zdziwicie się, gdy przeczytacie, o co chodzi.

Publiczne wystąpienia cię stresują? Ćwicz mówienie do psa

Obecność słuchaczy powoduje u ciebie objawy stresu? Pocisz się, trzęsą ci się ręce, łamie głos? Masz pustkę w głowie? Specjaliści z Kogod Center for Business Communications w Waszyngtonie znaleźli na to sposób. Wystarczy ćwiczyć przed psią publicznością.

Najbrzydszy pies świata 2016 wybrany

Suczka Sweepee Rambo, mieszaniec chihuahuy i grzywacza chińskiego, wygrała tegoroczny konkurs na najbrzydszego psa świata organizowany w Petalumie w Kalifornii. Nagrodę w wysokości 1500 dolarów opiekun suczki chce przeznaczyć na leczenie nowopowstałego guza na jej dziąsłach.

Twój pies i twoja twarz

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak twój pies postrzega twoją twarz? Czy znaczy ona dla niego więcej niż widok kości, piłeczki albo kija? Postanowili to zbadać naukowcy i doszli do bardzo ciekawych i ważnych dla nas wniosków.