Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Felietony

Odpowiedzialność za psa i za dziecko

W mojej wsi zdarzył się bardzo przykry wypadek. Dwa psy dość dotkliwie pogryzły „własne” dziecko. Kilkuletni chłopiec poszedł z dziadkiem i psami na spacer. Chciał rzucić patyk, potknął się i upadł. Pies i suczka zareagowały w zupełnie nieoczekiwany sposób. Rzuciły się na chłopca i gdyby nie dziadek, nie wiadomo, czy skończyłoby się tylko na kilku szwach.

Zmieniajmy los porzuconego psa Polaka

Każdego roku w styczniu życzymy sobie wszystkiego najlepszego i liczymy, że życzenia się spełnią. Nawet jeśli tak będzie, to musimy pomóc szczęściu i trochę popracować nad sukcesem. A co z tymi, którzy nie są kowalami własnego losu? Psami? Naszymi „najlepszymi przyjaciółmi?”. Czy wystarczy uścisk łapy przez schroniskową kratę? A może kocyk podarowany w ramach akcji na rzecz bezdomniaków?

Czasem któreś zagnieździ się w sercu mocniej

Od lat przyjmuję do swojego domu zwierzęta, których nikt nie chce. Stare, chore, kalekie. Ma to jedną smutną stronę. Dość często musimy się żegnać na zawsze. Ostatnie z takich pożegnań było dla mnie szczególnie trudne.

To nic nie kosztuje – nic, czyli psie życie

Jakże wzburzyła się moja dusza, gdy usłyszałam o eutanazji psa chorej na ebolę kobiety. Nigdy nie zrozumiem lekkości, z jaką wydajemy wyroki na zwierzęta. Pies nie jest wektorem eboli, skąd więc taka decyzja?

Co czyha na psa na wakacjach

Czy nad morzem, czy nad rzeką, w górach albo w lesie – wszędzie, gdzie pies jest gościem, czekają go nowe wyzwania. Nie spodziewajmy się więc, że zawsze będzie działał zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wakacje z psem to wyzwanie także dla nas.

W drogę z psem

Nareszcie lato. Polacy tłumnie opuszczają miasta. Jeśli nie na urlop, to choć na sobotę i niedzielę. Samochodami, autobusami, pociągami i samolotami. Czy w tej plejadzie środków transportu jest miejsce dla psa? I tak, i nie.

Pies – kim jest?

Większość ludzi odpowie: Najlepszym przyjacielem człowieka. Nie neguję tej odpowiedzi, ale mnie przychodzi najpierw na myśl zupełnie inna: Ofiarą udomowienia, zniewolenia i całkowitego uzależnienia od człowieka.

Ty psie

Ty psie

Dorota Sumińska | 11-01-2014

Zawsze mam nadzieję, że nowy rok przyniesie nawet malutką zmianę psiego losu na lepszy. Że znajdę na świecie choć jedno miejsce, gdzie „ty psie” zabrzmi dumnie. Dlaczego człowiek za żadne skarby nie chce być nazwany psem? Przecież pies jest naszym najlepszym przyjacielem. Nikt się nie obrazi za „ty wilku”, ale „psie: to już zupełnie co innego.

Możemy uratować świat

I znów wigilijne przygotowania. I znów żywe karpie w sklepowej ofercie. I znów są chętni na bezimiennych męczenników. A wszystko za sprawą tradycji. Tyle, że młoda ona, a do tego komunistyczna. Z dostawami było na bakier, a lodówka też nie w każdym domu. Trzeba było kupować, jak tylko rzucili i jakoś przetrzymać do świąt.

Pomóż zimą

Jak przygotować psa do zimy? Najlepiej gdy sam się przygotuje, a my mu w tym nie przeszkadzajmy. Mam tu na myśli tylko te psy, które żyją w kochających domach.