Psy.pl

reklama

Forum

Autor
Sortowanie postów wg daty
kub123
Liczba wiadomości: 1
Cytuj Dodano: 2013-01-22 18:35:41
 Witam tydzien temu wziałem psa z schroniska dwuletniego kundla , pies wygladal na spokojnego lecz jego zachowanie jest agresywne kiedy chce go poglaskac zaczyna gryść i staje sie agresywny , jednym plusem psa jest to , ze lubi wychodzic na spacery i wtedy jest mniej agresywny lubi sie bawic , glaskac , lecz gdy jest w domu nie chce sie nawet poglaskac , a jesli da to glowe schyla na dół.
Prosze o rade jak mam zachowywac sie z nim zeby byl mniej agresywny.
639189410.jpg
Yuki
Skąd: Złotoryja
Liczba wiadomości: 1630
Cytuj Dodano: 2013-01-22 18:52:47
Być może boi się ogólnie człowieka. Jakie uzyskałeś informacje w schronisku o jego przeszłości?

A i tak na marginesie ten temat powinnien znaleźć się w dziale Szkolenie
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2013-01-22 18:54:24).
Ratując jednego psa nie zmienimy całego świata ale świat się zmieni dla tego jednego.
STOP PSEUDOHODOWCOM!
http://miniaturowyowczarek.blogspot.com/- mój blog zapraszam
690134711.jpg
pomme
Skąd: Polska
Liczba wiadomości: 10800
Cytuj Dodano: 2013-01-22 19:34:03
Nie glaskac. Glaskanie ma byc nagrodą, a jego nie ma na razie za co nagradzac. A już na pewno nie glaskac kiedy on probowalby to wymuszac. Kazda nagroda powinna być dawana za wykonanie jakiejs komendy. Polowe jedzenia dajesz do miski. Druga polowe traktujesz jako nagrody za wykonanie komendy np siad, waruj , spokoj albo na miejsce. . Mozna go uczyc np przynies pileczkę i potem się nia z psem pobawic. Mozesz tez zapisac się z psiakiem na kurs PT czyli pies towarzyszący.
Dyscyplina wymuszona jest bezużyteczna.
Shirley Chong: „Hierarchia w normalnym stadzie to nie jest coś, co konkretny pies narzuca innym psom. To jest coś, co inne psy decyduja sie dać temu konkretnemu psu. Innymi słowy, hierarchia przychodzi od dołu.”
1622384638.jpg
nicmak
Liczba wiadomości: 689
Cytuj Dodano: 2013-01-23 19:27:53
 Miałam podobny problem , ze swoim psem , ale z biegiem czasu wszystko wróciło do normy . Po pierwsze musisz pokazać pieskowi , że jest bezpieczny i nie dzieje mu się krzywda . Zblirzanie się intensywnei do psa , nachylanie z góry , bądż gwałtowne podejście do głaskania , podowduje strach u naszego pupila , dlatego też stara się bronić . Ja bardzo powoli przystosowywałam psa , do normalnych zachowań , podchodziłam do niego w pozyci leżącej , tak by nie widział zagrożenia , nie brałam od razu , a dawałam się powąchać , tak by pies widział , że nic mu nie robie , przydatne sa też smakołyki i powolne przekupowanie psa , a najważniejsze to by nie pozwolić się zdominować , jeśli zaczyna tylko warczeć , daje ci znak ostrzegawyczy , a ucieczka powoduje to , że za każdym razem , będzie reagował tak samo . Nie wolno Ci natomiast krzyczeć , bo bardziej bedzie się bał . Jeśli natomiast to nie pomorze , radziłabym zwrócić się do specjalisty , albo iść z psem na szkolenie , by nikomu z was nei stałą się krzywda . 
huba
Liczba wiadomości: 7
Cytuj Dodano: 2013-11-12 13:39:05
ja ze schroniska wzięłam małego szczeniaka, miał chyba z tydzień, może dwa. Całkiem fajnie się ułożył, chociaż w genach oprócz dużej dawki zazdrości ma cechę szczekaniea na wszystkich. Może dlatego że bardzo jest przywiązany do nas.
1776708799.jpg
OK Nitro
Skąd: Wrocław
Liczba wiadomości: 179
Cytuj Dodano: 2014-03-03 18:44:09
Jak wzięłam Nitro ze schroniska to się bał ludzi. Szczekał na nich na spacerach, zwłaszcza na tych utrzymujących z nim kontakt wzrokowy. Nie dawał się głaskać po głowie wtedy.  

Zaczęłam z nim od tego, że nauczyłam go chodzić na smyczy. Zaczęłam od parku, a potem stopniowo zwiększałam ilość ludzi wokół nas. Teraz jest w stanie z nim spacerować po rynku czy jechać tramwajem, a pies jest spokojny i opanowany. 

Co do głaskania po głowie. To zaczęłam od głaskania po klacie. Następnie powoli próbowałam za uchem, koło szyi no i głowa na koniec. Głaskałam go po intensywnych ćwiczeniach i dawałam nagrodę jak mi na to pozwalał. Teraz daje się głaskać również innym osobom. 
~ Za pieniądze możesz kupić psa, ale nie machanie jego ogona ~

Anonim
620955218.jpg
Gwiezdny wilk
Skąd: Polska
Liczba wiadomości: 357
Cytuj Dodano: 2016-07-01 21:15:38
Psa trzeba odrobaczyc i zaszczepić. Jak był już u weterynarza i jest odrobaczony i zaszczepiony oraz ma książeczkę zdrowia ze schroniska do bardzo dobrze. Pies musi się przyzwyczaić do pomieszczeń i podwórka. Musisz dać mu spokój, pies musi wszystko wyobwąchywać i się przyzwyczaić. Pamiętaj! musisz mu zrobic koncik gdzie będzie jadł i pił! będzie mu też potrzebna buda ale BEZ ŁAŃCUCHA! musi się tez przyzwyczić do opiekuna. Nie przejmuj się jak ci się gdzieś załatwi. To może być ze stresu jednak jak będzie to często robił i będziesz widział że coś jest z nim nie tak trzeba jechać do weterynarza. Może to byc wtedy coś nie tak z pęcherzem ale nie jestem pewna.Pies z pewnością będzie chciał się bawić ale po kilku dniach! na początku trzeba mu dać spokuj. To jest tak że musisz się oswoić z psem czyli stworzyć z nim wielką więź. Pokaż mu też wtedy innych ludzi na przykład rodzinę lub znajomych pies będzie wiedział że jest bezpieczny przy ich towarzystwie. Możesz go też nauczyć wielu komend i sztuczek i za to go wynagradzać smakołykiem lub pogłskaniem. Gdy pies będzie skakał na ciebie to go nie odpychaj chyba że nie chcesz żeby to robił. Pies od razu się do ciebie nie przyzwyczai musisz mu dac czas. Pamiętaj!
Psy nie są zabawkami, trzeba się nimi opiekować bo one tak jak każde stworzenie czuje.
Szanuj chwile z swoim psem, bo to będą kiedyś najlepsze wspomnienia.
kochaj psy!
href = "http://pitapata.com/">  PitaPata Dog Blok
620955218.jpg
Gwiezdny wilk
Skąd: Polska
Liczba wiadomości: 357
Cytuj Dodano: 2016-07-01 21:18:20
Pies może kiedyś miał wyżądzoną krzywde i się teraz boi. 
Psy nie są zabawkami, trzeba się nimi opiekować bo one tak jak każde stworzenie czuje.
Szanuj chwile z swoim psem, bo to będą kiedyś najlepsze wspomnienia.
kochaj psy!
href = "http://pitapata.com/">  PitaPata Dog Blok