Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Hity

RSS
Szokująca prawda o właścicielach zwierząt! Wyznanie weterynarza

Najpierw są święta. Wiele osób dostaje z tej okazji szczeniaka, kociaka albo inne małe i słodkie zwierzątko. Jednak święta szybko się kończą, zwierzak rośnie i… nie jest już tak cudownie. Co dzieje się potem – nierzadko wiele lat potem – gdy brakuje nam podstawowej empatii, opisał na Facebooku weterynarz Przemysław Łuczak. Jego post udostępniły tysiące osób.

Wyczesane sklepy dla twojego pupila

Z prezesem Maxi Zoo w Polsce rozmawiamy w dniu otwarcia na Targówku naprawdę… wyczesanego sklepu. Przed rozmową z prezesem Wojciechem Kamińskim mogliśmy sobie gruntownie zwiedzić nowy sklep. Szybki rzut psio-kocio-papugowego oka zarejestrował np. 15-metrową linkę treningową z Heim BioThan (długość niedostępna w internetowych sklepach), kilogram naturalnego prosa dla papug za 14 zł (sic!), kongi dla kotów w bardzo dobrych cenach. Ale zakupy później. Czas na rozmowę.

Nie masz pomysłu na prezent dla psiarza? Podpowiadamy, co kupić!

Święta tuż, tuż, powoli zaczynamy się zastanawiać, co w tym roku kupić rodzinie i znajomym na prezent… Jeśli wśród bliskich macie właścicieli psów, sprawa jest prosta – wystarczy spojrzeć na naszą listę i wybrać odpowiedni gadżet. Gwarantujemy, że każda z naszych propozycji wywoła na twarzy obdarowywanego szeroki uśmiech! Ucieszy się albo on, albo jego pies, albo obydwoje :)

Konduktor chciał wyrzucić mnie i mojego psa z pociągu. Miał prawo?

Przed nami długi weekend, a więc czas wyjazdów. Jeśli wy, tak jak my, zabieracie swoje cztery łapy w podróż pociągiem, przeczytajcie, jak przygotować się do takiej wyprawy.

Ciężko chory golden powoli odchodził. Niezwykły prezent zmienił wszystko

Dziewięcioletni golden Maverick nie miał siły chodzić. Tak osłabiła go kolejna chemioterapia. Kochający opiekun sądził, że już go traci, postanowił więc umilić pupilowi ostatnie chwile, by ten odszedł otoczony miłością. Ale prezent, który mu sprawił, niespodziewanie zmienił bieg wydarzeń.

Czy twój pies patrzy ci w oczy, gdy robi kupę?

Niektóre psy, gdy się załatwiają, szukają wzrokiem właściciela i patrzą mu głęboko w oczy. Zastanawiacie się, dlaczego? Psy to zwierzęta stadne, które mają doskonale opracowane mechanizmy funkcjonowania w grupie i to jeden z dowodów na to, że traktują nas, ludzi, jak część swojej rodziny. Ale to nie wszystko.

Jakie są objawy babeszjozy?

O tym, że kleszcze mogą przenosić groźne choroby, wie prawie każdy właściciel psa. Wielu też słyszało o babeszjozie (zwanej potocznie babeszją) – najczęstszej chorobie pokleszczowej, na jaką zapadają psy zarażone przez kleszcze. Ale tylko nieliczni znają jej objawy, a najważniejsze, to od razu reagować, bo w przypadku babeszjozy liczą się godziny.

Zrób to sam: materiałowa podkładka pod miskę dla zwierzaka

Taka podkładka pod miskę spodoba się każdemu właścicielowi psa lub kota! Tym bardziej, że można wykonać ją samodzielnie :)

Grzeczny pies przy budzie

Czy szkolenie psa mieszkającego w budzie jest możliwe? Pewnie! Wystarczą chęci, trochę czasu i przekonanie, że pies w budzie to nie więzień.

Napoje dla psów – co, jeśli nie woda?

Kawa, herbata, soki, alkohol, mleko… Ludzie mogą wybierać spośród wielu napojów, gdy czują się spragnieni albo po prostu mają na coś ochotę. Psom podajemy raczej tylko wodę. A może warto wlewać im do miski też inne płyny?

12