Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

O pielęgnacji

Kiedy warto stosować suchy szampon?

Ewa Grabowska

15-01-2009

Po ten specyfik sięgamy wtedy, gdy tradycyjna kąpiel nie wchodzi w grę. Dotyczy to np. psów szorstkowłosych w okresie wystawowym.

Nawet odpowiednio dobrany zwykły szampon nieco zmiękcza sierść. Jeśli wykąpiemy pupila tuż przed wystawą, ocena za jakość szaty może zostać obniżona. Gdy więc się zdarzy, że nasz podopieczny na krótko przed prezentacją spłata nam psikusa i ubrudzi się podczas spaceru czymś niezbyt miło pachnącym - wówczas suchy szampon jest nieodzowny. Nie tylko nie zmiękcza on sierści, lecz nawet nieco ją usztywnia.

Kąpiel na sucho jest też wskazana w wypadku psów stróżujących. Tradycyjna kąpiel, nawet przy użyciu specjalnych kosmetyków przeznaczonych dla danej rasy, pozbawia włos warstwy tłuszczowej, która chroni psa przed zimnem i wilgocią. Jeśli zatem mieszka on na dworze i nie mamy warunków, aby po kąpieli zabrać go na kilka dni do domu (zanim sierść w naturalny sposób się natłuści), warto zastosować suchy szampon.

Wcieramy go w sierść, a po kilkunastu minutach dokładnie szczotkujemy - dopóty, dopóki przestaniemy wyczesywać z niej resztki pudru. Na naszym rynku pojawił się też - działający podobnie jak suchy szampon - preparat w piance. Wcieramy go lub spryskujemy nim psa i czekamy, aż wyschnie. Następnie także dokładnie go wyczesujemy. Minusem suchych szamponów jest to, że nie można ich dobrać do koloru czy rodzaju sierści.
 

Ewa Grabowska

Oceń artykuł

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5.0
dodaj swoją opinię Komentarze: Opinii użytkowników: 0