Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

O pielęgnacji

Jak umyć psu głowę?

Ewa Grabowska

16-01-2009

Właściciele często obawiają się, że podczas kąpieli do uszu psa dostanie się woda i będzie problem. Z tego powodu rezygnują z mycia głowy i kufy. Tymczasem podczas prawidłowo przeprowadzonej kąpieli z całą pewnością woda do ucha nie wleci.

Najlepiej załamać małżowiny uszne do środka (jeśli pies ma uszy stojące) i przycisnąć je ręką do kanalików usznych. Właściciele przedstawicieli ras zwisłouchych będą mieli ułatwione zadanie. Wodę lejemy na głowę zawsze z góry, nigdy z boku ani z dołu. Myjąc kufę pilnujemy, aby była skierowana do dołu - wtedy woda nie dostanie się do nosa. Staramy się też osłaniać nos dłonią. Nie jest natomiast dobrym rozwiązaniem wkładanie do uszu waty - pies odczuwa wtedy niepokój, a woda i tak się przez nią przesącza.

Po kąpieli dokładnie wycieramy głowę ręcznikiem. Do wytarcia uszu wewnątrz możemy użyć wacików na patyczkach. Da się je wsunąć dość głęboko bez obawy o uszkodzenie błony bębenkowej - budowa psich uszu skutecznie przed tym chroni. Należy natomiast zwrócić uwagę, aby wacik był mocno nawinięty na patyk, co wykluczy jego zsunięcie się.

Ewa Grabowska

Oceń artykuł

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.7
dodaj swoją opinię Komentarze: Opinii użytkowników: 4
 • 2016-01-05 07:15:06
  ~Janek

  Właściciele przedstawicieli ras zwisłouchych będą mieli ułatwione zadanie rolex replica watches

 • 2014-09-21 00:00:36
  ~MaxBroker

  Easily, the article is actually the best topic on this registry related issue. I fit in with your conclusions and will eagerly look forward to your next updates. Just saying thanks will not just be sufficient, for the fantasti c lucidity in your writing. I will instantly grab your rss feed to stay informed of any updates przeczytaj rowniez o forex quotes live

 • 2012-11-29 11:43:41
  White Noise

  Zawsze bardzo ostrożnie kąpie psa warto zwrócić uwagę na to jak ciepłą wodę lubi pies moja jak jest za zimna to się stresuje i wierci. A dodatkowo warto zainwestować w plastikową matę do wanny dzięki której pies nie będzie się ślizgał w wannie czy brodziku.

 • 2010-05-08 14:05:06
  ~gochomor

  Myślę , żę po takiej radzie mój pies będzie spokojniejszy podczas kąpieli.