Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Zachowanie

Słownik psiej mowy ciała

Co to znaczy, gdy pies kładzie uszy? A co, gdy jeży sierść? Tłumaczymy, co psy do nas mówią!

Dlaczego psy kręcą się w kółko, zanim się położą lub zrobią kupę?

Wiele psów krąży wokół upatrzonego miejsca, zanim się w nim położy – nawet, jeśli to ich legowisko – albo zanim przyjmie odpowiednią pozycję do zrobienia kupy. Choć może wyglądać to dziwnie, ma sens! Zastanawiacie się, jaki?

Dlaczego psy zakopują kości?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego psy lubią chodzić z kością w pysku, szukać odpowiedniego miejsca i kopać dół, by ją w nim umieścić? Albo – gdy akcja dzieje się w domu – dlaczego swój przysmak zagrzebują w zakamarkach swojego legowiska lub między poduszkami kanapy? Wbrew pozorom – w tym szaleństwie jest metoda!

Twój pies liże cię po twarzy? Sprawdź, co to oznacza!

My, opiekunowie psów, uwielbiamy, jak nasze ukochane pupile nas liżą! Odbieramy to jak całusy i rodzaj oddania. Ale co takie zachowanie oznacza? Co psy chcą nam przez to powiedzieć?

Czy pies może być zazdrosny?

Nika, suczka mojej przyjaciółki, to uroczy samojed. Lubi się z moim psem, znają się od szczeniaka, ale gdy mój pupil chce zbliżyć się do właścicielki Niki, suczka gwałtownie reaguje i broni swojej pani, za którą zresztą chodzi krok w krok. Czy to zazdrość?

Czy twój pies patrzy ci w oczy, gdy robi kupę?

Niektóre psy, gdy się załatwiają, szukają wzrokiem właściciela i patrzą mu głęboko w oczy. Zastanawiacie się, dlaczego? Psy to zwierzęta stadne, które mają doskonale opracowane mechanizmy funkcjonowania w grupie i to jeden z dowodów na to, że traktują nas, ludzi, jak część swojej rodziny. Ale to nie wszystko.

Jak Dawid z Goliatem, czyli o spotkaniach małych psów z dużymi

Twój pupil jest niewielkim, kruchym psem, waży zaledwie kilka kilogramów i bez większych problemów jesteś go w stanie unieść? Być może, kiedy podczas spaceru zbliża się do was większy pies, ty natychmiast, by chronić malucha, bierzesz go na ręce. Czy jest to właściwe i jak w ogóle powinny przebiegać spotkania małych i dużych psów, spytaliśmy behawiorystkę.

Ostrożnie z przytulaniem psa!

Obejmowanie z góry, przyciskanie, przytrzymywanie, zbliżanie twarzy do psiego pyska jest odbierane przez naszych pupili jako gest dominujący. Na dodatek te karesy ograniczają psu możliwość błyskawicznej ucieczki. Nie zawsze to, co uważamy za najlepsze dla naszych psów, jest dla nich rzeczywiście dobre.

Jak witać się z psem? (cz. 2)

Właściciele psów to często miłośnicy wszystkich spotykanych czworonogów. Z mijanymi na spacerach psami chcą się przywitać, czworonożnego współpasażera z windy koniecznie pogłaskać, a yorka na rękach u pani w autobusie wymiziać! Jak bez szkody dla siebie, psa i otoczenia nawiązać relację z obcym czworonogiem?

Jak witać się z psem? (cz. 1)

Właściciele psów to często miłośnicy wszystkich spotykanych czworonogów. Z mijanymi na spacerach psami chcą się przywitać, czworonożnego współpasażera z windy koniecznie pogłaskać, a yorka na rękach u pani w autobusie wymiziać! Jak bez szkody dla siebie, psa i otoczenia nawiązać relację z obcym czworonogiem?