Psy.pl

reklama

 
wyszukiwarka ras

airedale terrier

Największy z terierów: pies mocny, proporcjonalnie zbudowany, o rudo-czarnym umaszczeniu, prostym grzbiecie, szlachetnej głowie, bardzo elegancki w ruchu. Inteligentny, o średnim temperamencie, zrównoważony.

akita

Duży szpic, efektowny, urodziwy, o gęstej, dość długiej, odstającej sierści. Pochodzi od japońskich psów myśliwskich, zwanych matagi-inu; w Japonii hodowano go jako psa obronnego, stróżującego i do walk. Niezależny, dość dominujący.

akita amerykańska

Rasa wywodząca się od japońskich akit, amerykańska odmiana tej starożytnej japońskiej rasy. Od japońskiej akity różni się m.in. mocniejszą budową, nieco innymi proporcjami głowy oraz większą różnorodnością umaszczenia. Charakter pozostaje podobny.

alaskan malamute

Dość duży i silny pies pociągowy, zwany niegdyś „lokomotywą Północy”. Sprawny fizycznie, mocny, o gęstym twardym włosie z obfitym podszerstkiem. Zrównoważony, oddany rodzinie, acz bez nadmiernej wylewności. Samce bywają dość dominujące.

alpejski gończy krótkonożny

Myśliwska rasa psa tropiącego o wydłużonym ciele, niewysokiego, o krótkiej lśniącej sierści. Wytrzymały, sprawny fizycznie, doskonały tropowiec, nieagresywny wobec ludzi, dość niezależny.

american staffordshire terrier

Terier typu bull, pochodzący z USA. Choć niezbyt wysoki, to wyjątkowo mocny, atletycznie zbudowany, silny. Inteligentny i pogodny, wobec własnej rodziny wylewny i czuły, nieodpowiednio prowadzony może być trudny do opanowania.

anatolian

Duży, mocno zbudowany pies pochodzący z Turcji, gdzie służył do ochrony stad. Mimo że zaprzyjaźnia się z własną rodziną i innymi zwierzętami swojego pana, jako stróż jest nieufny, a nawet agresywny wobec obcych. Lubi przebywać na dworze.

appenzeller

Proporcjonalnie zbudowany, średniej budowy ciała krótkowłosy pies o efektownym, trójkolorowym umaszczeniu. Inteligentny, z dość dużym temperamentem i doskonałymi predyspozycjami do stróżowania, a więc szczekliwy i niezbyt ufny wobec obcych.

ariégeois

Pies lekki, średnich rozmiarów, elegancki i dystyngowany.

australian cattle dog

Australijski pies do pasienia bydła; niewysoki, ale krępy, o mocnej szerokiej głowie, pokryty gęstym, krótkim, twardym włosem. Bystry, ruchliwy, pełen temperamentu, potrzebuje dużo zajęcia i ruchu. Dość typowy „pies jednego pana”.