Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Kuzyni psa

RSS
Sfotografował śpiewające psy

Pierwsze od 23 lat zdjęcia śpiewających psów z Papui-Nowej Gwinei zrobił Tom Hewitt, dyrektor Adventure Alternative Borneo.

Najmniejszy powinowaty psa

Fenek jest nie tylko najmniejszym lisem na świecie, ale też najmniejszym przedstawicielem rodziny psowatych, a do tego szczyci się największymi w stosunku do reszty ciała uszami.

Wyjący krewniak psa

Rdzenny Amerykanin, który jest gadatliwy i nie pogardzi prawie żadnym jedzeniem – tak można pokrótce scharakteryzować kojota.

Sprytny kuzyn psa

Sprytny kuzyn psa

18-09-2012

Fiołki na ogonie, szybkość ok. 70 km/h i skok na 2 m w górę – to niejedyne specjalności spokrewnionego z psem lisa.

Jedyny przodek psa

Jedyny przodek psa

12-08-2012

Wilk wcale nie warczy i nie jeży sierści, gdy atakuje, a po polowaniu to nie samiec alfa je pierwszy, lecz osobnik najgłodniejszy – obalamy mity krążące na temat najbliższego kuzyna psa.

Mistrz przystosowania

Jedne agresywne, inne łagodne także dla kaczek – kuzyni psa szakale stali się nawet częścią wizerunku egipskich bogów.

Pies w panterce

Pies w panterce

16-06-2012

Niegdyś uważany za krwiożerczego łowcę, dziś podziwiany za inteligencję i wysoko rozwinięte więzi społeczne, likaon to niestety gatunek zagrożony.

Dzikus udomowiony

14-11-2008

Psu dingo - uznawanemu na równi z kangurami za element dziedzictwa Australii - grozi genetyczna zagłada z powodu krzyżowania z psami domowymi. Byłaby to ogromna strata, bo dingo jest zwierzakiem oryginalnym pod wieloma względami

Śpiewające psy

28-02-2006

Czy przodkiem psów domowych jest rzeczywiście wilk? Część badaczy przypuszcza, że raczej dziki psowaty, podobny do śpiewającego psa z Papui-Nowej Gwinei. Cóż to za pies?