Psy.pl

reklama

Obaszar logowania się do serwisu
Obaszar wyszukiwania
szukanie zaawansowane
Zapisz się do naszego newslettera

Forum

Kącik adopcyjny

Rasy

Mistrz przystosowania

Jedne agresywne, inne łagodne także dla kaczek – kuzyni psa szakale stali się nawet częścią wizerunku egipskich bogów.

Rasy świata: ideał w skórze minilwa - lwi piesek

Nazwa rasy – lwi piesek – nie odnosi się do charakteru tych czworonogów, lecz ich tradycyjnej fryzury przypominającej grzywę lwa. W świecie kynologicznym powszechnie używa się też niemieckiej nazwy Löwchen, co znaczy „lewek”.

Zanim kupisz buldoga angielskiego

Aktywiści spacerowi i sportowi powinni rozejrzeć się za psem innej rasy niż buldog angielski.

Pies w panterce

Niegdyś uważany za krwiożerczego łowcę, dziś podziwiany za inteligencję i wysoko rozwinięte więzi społeczne, likaon to niestety gatunek zagrożony.

Wielka Księga Psów: rottweiler - lojalny obrońca

Rottweiler lubi pracę z człowiekiem i nowe wyzwania, jeśli właściciel nie zapewni mu wielu zajęć i nie będzie silną osobowością, będzie mu trudno utrzymać go w ryzach.

Rasy świata: śpiewający myśliwy - mały gończy gaskoński

Podczas polowania zdeterminowany w podążaniu za tropem, w domu polegujący na kanapie przyjaciel całego świata – mały gończy gaskoński doskonale się sprawdzi w aktywnej rodzinie.

Psy rasowe i ich geny

Kilka lat temu naukowcy wyróżnili 14 ras, które uznano za „starożytne”, ponieważ różnica między DNA ich i wilka była najmniejsza. Jednak najnowsze badania międzynarodowego zespołu naukowców pod przewodnictwem dr. Gregera Larsona, biologa ewolucyjnego z katedry archeologii uniwersytetu Durham w Wielkiej Brytanii wykazały, że każda ze współczesnych ras ma tyle samo wspólnego co inne z przodkami.

Zanim kupisz bernardyna

Jesteś starszą osobą albo zapalonym sportowcem i marzy ci się bernardyn? Lepiej zajrzyj do encyklopedii ras i poszukaj innego psa.

Wielka Księga Psów: welsh corgi pembroke – pracuś i uparciuch

Welsh corgi pembroke to przyjaciel całego świata i pojętny uczeń, który nie lubi bezczynności.

Rasy świata: żywe srebro - pudel miniaturowy

Nie wiadomo, dlaczego przyczepiła się do pudli etykietka „głupich psów”, bo inteligencją biją na głowę wiele ras, a aktywny właściciel znajdzie w pudlu miniaturowym kompana do uprawiania sportów.