Psy.pl

reklama

Obaszar logowania się do serwisu
Obaszar wyszukiwania
szukanie zaawansowane
Zapisz się do naszego newslettera

Forum

Kącik adopcyjny

Rasy

Rasy świata: śpiewający myśliwy - mały gończy gaskoński

Podczas polowania zdeterminowany w podążaniu za tropem, w domu polegujący na kanapie przyjaciel całego świata – mały gończy gaskoński doskonale się sprawdzi w aktywnej rodzinie.

Psy rasowe i ich geny

Kilka lat temu naukowcy wyróżnili 14 ras, które uznano za „starożytne”, ponieważ różnica między DNA ich i wilka była najmniejsza. Jednak najnowsze badania międzynarodowego zespołu naukowców pod przewodnictwem dr. Gregera Larsona, biologa ewolucyjnego z katedry archeologii uniwersytetu Durham w Wielkiej Brytanii wykazały, że każda ze współczesnych ras ma tyle samo wspólnego co inne z przodkami.

Zanim kupisz bernardyna

Jesteś starszą osobą albo zapalonym sportowcem i marzy ci się bernardyn? Lepiej zajrzyj do encyklopedii ras i poszukaj innego psa.

Wielka Księga Psów: welsh corgi pembroke – pracuś i uparciuch

Welsh corgi pembroke to przyjaciel całego świata i pojętny uczeń, który nie lubi bezczynności.

Rasy świata: żywe srebro - pudel miniaturowy

Nie wiadomo, dlaczego przyczepiła się do pudli etykietka „głupich psów”, bo inteligencją biją na głowę wiele ras, a aktywny właściciel znajdzie w pudlu miniaturowym kompana do uprawiania sportów.

Zanim kupisz pekińczyka

Marzysz o psie wpatrzonym w ciebie jak w obrazek? Nie wybieraj się do hodowli pekińczyków.

Wielka Księga Psów: akita – niezależny siłacz

Akity udowodniły, że są ponad miarę wytrzymałe i wierne. Właściciel, który doceni te cechy, musi być zarazem konsekwentny i wyrozumiały.

Rasy świata: kudłaty przegubowiec - skye terrier

Choć skye terrier wygląda jak zabawny pluszak, to prawdziwy terier z charakterem.

Znamy najpopularniejsze rasy w Polsce!

Owczarki niemieckie uplasowały się na pierwszym miejscu listy ras, których szczenięta najczęściej rejestrowane były w Związku Kynologicznym w Polsce w 2011 r.

Zanim kupisz flat coated  retrievera

Jesteś statecznym estetą, który dużo pracuje i często wyjeżdża? Zapewne nie dogadasz się z energicznym i także pracowitym flat coated retrieverem.