Psy.pl

reklama

Obaszar logowania się do serwisu
Obaszar wyszukiwania
szukanie zaawansowane

Rasy

łajka zachodniosyberyjska
(Grupa V)

Pies średniej wielkości, suchy, silnej budowy. Dobrze rozwinięty kościec nie jest ani masywny, ani gruby. Umięśnienie silne i dobrze rozwinięte.
wiecej
Zapisz się do naszego newslettera

Forum

Rasy

Psy rasowe i ich geny

Kilka lat temu naukowcy wyróżnili 14 ras, które uznano za „starożytne”, ponieważ różnica między DNA ich i wilka była najmniejsza. Jednak najnowsze badania międzynarodowego zespołu naukowców pod przewodnictwem dr. Gregera Larsona, biologa ewolucyjnego z katedry archeologii uniwersytetu Durham w Wielkiej Brytanii wykazały, że każda ze współczesnych ras ma tyle samo wspólnego co inne z przodkami.

Zanim kupisz bernardyna

Jesteś starszą osobą albo zapalonym sportowcem i marzy ci się bernardyn? Lepiej zajrzyj do encyklopedii ras i poszukaj innego psa.

Wielka Księga Psów: welsh corgi pembroke – pracuś i uparciuch

Welsh corgi pembroke to przyjaciel całego świata i pojętny uczeń, który nie lubi bezczynności.

Rasy świata: żywe srebro - pudel miniaturowy

Nie wiadomo, dlaczego przyczepiła się do pudli etykietka „głupich psów”, bo inteligencją biją na głowę wiele ras, a aktywny właściciel znajdzie w pudlu miniaturowym kompana do uprawiania sportów.

Zanim kupisz pekińczyka

Marzysz o psie wpatrzonym w ciebie jak w obrazek? Nie wybieraj się do hodowli pekińczyków.

Wielka Księga Psów: akita – niezależny siłacz

Akity udowodniły, że są ponad miarę wytrzymałe i wierne. Właściciel, który doceni te cechy, musi być zarazem konsekwentny i wyrozumiały.

Rasy świata: kudłaty przegubowiec - skye terrier

Choć skye terrier wygląda jak zabawny pluszak, to prawdziwy terier z charakterem.

Znamy najpopularniejsze rasy w Polsce!

Owczarki niemieckie uplasowały się na pierwszym miejscu listy ras, których szczenięta najczęściej rejestrowane były w Związku Kynologicznym w Polsce w 2011 r.

Zanim kupisz flat coated  retrievera

Jesteś statecznym estetą, który dużo pracuje i często wyjeżdża? Zapewne nie dogadasz się z energicznym i także pracowitym flat coated retrieverem.

Wielka Księga Psów: boston terrier - żywiołowa maskotka

Łagodny i wesoły kompan dzieci i dorosłych – boston terrier sprawdzi się w każdej rodzinie, pod warunkiem że nie będzie musiał spędzać wielu godzin w samotności.