Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Rasy

Top 5 ras do stróżowania

Jak wybrać czworonoga mającego pełnić rolę stróża? Spośród kilkuset ras proponujemy te, które najlepiej nadają się do tego, by strzec naszych domów.

Wielka Księga Psów: basset hound - karłowaty osiołek

Z pozoru flegmatyczny basset hound podczas spaceru lubi pobuszować w zaroślach i przy okazji zademonstrować właścicielowi swoją niezależność.

Rasy świata: rarytas wśród spanieli - field spaniel

Czy można zakochać się w psie, a właściwie w jego cudownych uszach? Gdy mowa o field spanielu, odpowiedź brzmi: tak! Dzięki temu trafił do Polski jeden z dwu mieszkających u nas przedstawicieli tej rasy, które przyciągają do siebie urodą, radosnym usposobieniem i przywiązaniem do człowieka.

Wielka Księga Psów: owczarek niemiecki - omnibus do kwadratu

Owczarek niemiecki jest typem sportowca i niełatwo dotrzymać mu kroku. Poradzi sobie niemal w każdej dziedzinie pracy i sportu, jego właściciel powinien więc być energiczny i chętny do współdziałania.

Zanim kupisz sznaucera miniaturowego

Pies z krwi i kości. Jedna z najbardziej inteligentnych ras. Bystry i błyskotliwy jak cała grupa pinczerów. Czy to możliwe, że mowa tu o sznaucerze miniaturowym, małym piesku do towarzystwa? Przyszły właściciel musi być przygotowany na to, że podejmując się jego wychowania, stanie przed nie lada wyzwaniem.

Top 5 ras do joggingu

W tej rubryce będziemy radzić, jak dobrać psy do potrzeb i zainteresowań właścicieli. Zaczynamy od rekreacyjnej wersji canicrossu zwanej joggingiem z psem, dostępnej dla wszystkich zdrowych i chętnych ludzi i psów.

Mistrz przystosowania

Jedne agresywne, inne łagodne także dla kaczek – kuzyni psa szakale stali się nawet częścią wizerunku egipskich bogów.

Rasy świata: ideał w skórze minilwa - lwi piesek

Nazwa rasy – lwi piesek – nie odnosi się do charakteru tych czworonogów, lecz ich tradycyjnej fryzury przypominającej grzywę lwa. W świecie kynologicznym powszechnie używa się też niemieckiej nazwy Löwchen, co znaczy „lewek”.

Zanim kupisz buldoga angielskiego

Aktywiści spacerowi i sportowi powinni rozejrzeć się za psem innej rasy niż buldog angielski.

Pies w panterce

Niegdyś uważany za krwiożerczego łowcę, dziś podziwiany za inteligencję i wysoko rozwinięte więzi społeczne, likaon to niestety gatunek zagrożony.