Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Rasy

Zanim kupisz dobermana

Tak jak nie każdy kierowca umiałby poprowadzić bolid Formuły 1, tak nie każdy miłośnik psów może stać się właścicielem dobermana. Bo doberman jest jak bolid Formuły 1. To pies tylko dla wyjątkowego, doświadczonego przewodnika.

Jedyny przodek psa

Wilk wcale nie warczy i nie jeży sierści, gdy atakuje, a po polowaniu to nie samiec alfa je pierwszy, lecz osobnik najgłodniejszy – obalamy mity krążące na temat najbliższego kuzyna psa.

Top 5 ras do stróżowania

Jak wybrać czworonoga mającego pełnić rolę stróża? Spośród kilkuset ras proponujemy te, które najlepiej nadają się do tego, by strzec naszych domów.

Wielka Księga Psów: basset hound - karłowaty osiołek

Z pozoru flegmatyczny basset hound podczas spaceru lubi pobuszować w zaroślach i przy okazji zademonstrować właścicielowi swoją niezależność.

Rasy świata: rarytas wśród spanieli - field spaniel

Czy można zakochać się w psie, a właściwie w jego cudownych uszach? Gdy mowa o field spanielu, odpowiedź brzmi: tak! Dzięki temu trafił do Polski jeden z dwu mieszkających u nas przedstawicieli tej rasy, które przyciągają do siebie urodą, radosnym usposobieniem i przywiązaniem do człowieka.

Wielka Księga Psów: owczarek niemiecki - omnibus do kwadratu

Owczarek niemiecki jest typem sportowca i niełatwo dotrzymać mu kroku. Poradzi sobie niemal w każdej dziedzinie pracy i sportu, jego właściciel powinien więc być energiczny i chętny do współdziałania.

Zanim kupisz sznaucera miniaturowego

Pies z krwi i kości. Jedna z najbardziej inteligentnych ras. Bystry i błyskotliwy jak cała grupa pinczerów. Czy to możliwe, że mowa tu o sznaucerze miniaturowym, małym piesku do towarzystwa? Przyszły właściciel musi być przygotowany na to, że podejmując się jego wychowania, stanie przed nie lada wyzwaniem.

Top 5 ras do joggingu

W tej rubryce będziemy radzić, jak dobrać psy do potrzeb i zainteresowań właścicieli. Zaczynamy od rekreacyjnej wersji canicrossu zwanej joggingiem z psem, dostępnej dla wszystkich zdrowych i chętnych ludzi i psów.

Mistrz przystosowania

Jedne agresywne, inne łagodne także dla kaczek – kuzyni psa szakale stali się nawet częścią wizerunku egipskich bogów.

Rasy świata: ideał w skórze minilwa - lwi piesek

Nazwa rasy – lwi piesek – nie odnosi się do charakteru tych czworonogów, lecz ich tradycyjnej fryzury przypominającej grzywę lwa. W świecie kynologicznym powszechnie używa się też niemieckiej nazwy Löwchen, co znaczy „lewek”.