Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Rasy

Wielka Księga Psów: owczarek niemiecki - omnibus do kwadratu

Owczarek niemiecki jest typem sportowca i niełatwo dotrzymać mu kroku. Poradzi sobie niemal w każdej dziedzinie pracy i sportu, jego właściciel powinien więc być energiczny i chętny do współdziałania.

Zanim kupisz sznaucera miniaturowego

Pies z krwi i kości. Jedna z najbardziej inteligentnych ras. Bystry i błyskotliwy jak cała grupa pinczerów. Czy to możliwe, że mowa tu o sznaucerze miniaturowym, małym piesku do towarzystwa? Przyszły właściciel musi być przygotowany na to, że podejmując się jego wychowania, stanie przed nie lada wyzwaniem.

Top 5 ras do joggingu

W tej rubryce będziemy radzić, jak dobrać psy do potrzeb i zainteresowań właścicieli. Zaczynamy od rekreacyjnej wersji canicrossu zwanej joggingiem z psem, dostępnej dla wszystkich zdrowych i chętnych ludzi i psów.

Mistrz przystosowania

Jedne agresywne, inne łagodne także dla kaczek – kuzyni psa szakale stali się nawet częścią wizerunku egipskich bogów.

Rasy świata: ideał w skórze minilwa - lwi piesek

Nazwa rasy – lwi piesek – nie odnosi się do charakteru tych czworonogów, lecz ich tradycyjnej fryzury przypominającej grzywę lwa. W świecie kynologicznym powszechnie używa się też niemieckiej nazwy Löwchen, co znaczy „lewek”.

Zanim kupisz buldoga angielskiego

Aktywiści spacerowi i sportowi powinni rozejrzeć się za psem innej rasy niż buldog angielski.

Pies w panterce

Niegdyś uważany za krwiożerczego łowcę, dziś podziwiany za inteligencję i wysoko rozwinięte więzi społeczne, likaon to niestety gatunek zagrożony.

Wielka Księga Psów: rottweiler - lojalny obrońca

Rottweiler lubi pracę z człowiekiem i nowe wyzwania, jeśli właściciel nie zapewni mu wielu zajęć i nie będzie silną osobowością, będzie mu trudno utrzymać go w ryzach.

Rasy świata: śpiewający myśliwy - mały gończy gaskoński

Podczas polowania zdeterminowany w podążaniu za tropem, w domu polegujący na kanapie przyjaciel całego świata – mały gończy gaskoński doskonale się sprawdzi w aktywnej rodzinie.

Psy rasowe i ich geny

Kilka lat temu naukowcy wyróżnili 14 ras, które uznano za „starożytne”, ponieważ różnica między DNA ich i wilka była najmniejsza. Jednak najnowsze badania międzynarodowego zespołu naukowców pod przewodnictwem dr. Gregera Larsona, biologa ewolucyjnego z katedry archeologii uniwersytetu Durham w Wielkiej Brytanii wykazały, że każda ze współczesnych ras ma tyle samo wspólnego co inne z przodkami.