Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Rasy

O rasach

RSS
Rasowy slang. Jak psiarze nazywają swoje psy?

Nazwy popularnych psich ras, takich jak siberian husky czy buldog francuski, są wszystkim znane. Ale już formy potoczne, których właściciele tych psów używają między sobą, nie tak do końca. Niektóre są tak zabawne, że musicie wszyscy je poznać!

Przy tych psach zapomnij o śnie. 5 ras, które najgłośniej chrapią

Nie od dziś wiadomo, że właściciele psów dzielą się na tych, którzy śpią ze swoimi zwierzętami i na tych, którzy się do tego nie przyznają. Są jednak rasy psów, koło których po prostu spać się nie da. W dzień słodkie psiaki, w nocy – niczym popularny Shrek – zamieniają się w charczące potwory. Poznajcie 5 ras, które chrapią tak, że nie da się spać!

5 ras psów, które już nie istnieją

Prawie każdy z nas ma jakąś rasę psa, którą lubi, która mu się podoba – czy to z wyglądu, czy z charakteru. Trudno więc nam sobie wyobrazić, że taka rasa wymiera. Co innego, gdy chodzi o rzadkie gatunki dzikich zwierząt, o takich przypadkach słyszymy dość często. Ale psy, nasze kochane pupile? A jednak, niektóre rasy istniały jeszcze kilkadziesiąt lat temu, choć dziś pewnie niewielu potrafiłoby je nazwać.

Urocze miniaturki – plusy i minusy małych psów

Psy miniaturowe różnią się od tych dużych nie tylko wyglądem. Co warto o nich wiedzieć?

Buldożki spotkają się po raz XVIII

Masa skóry, wielkie uszy i krępe ciało... Reakcje na ich oryginalną fizjonomię bywają skrajne – od zachwytu, poprzez śmiech, aż do strachu. Choć ich uroda może być dyskusyjna, to na pewno nikt nie odmówi im swoistego wdzięku. Buldogi francuskie, bo o nich mowa, już po raz XVIII spotkają się w Warszawie.

Zlot niebiańskich psów

Nazwa tej rasy bywa myląca. „Maltańczyk” nie oznacza bowiem psa o wyspiarskim pochodzeniu, ale niebo albo port. O tym, że są to psy o niebiańskim wyglądzie i równie wspaniałym charakterze, najlepiej wiedzą ich właściciele, którzy wraz ze swoimi pupilami spotkali się na drugim już zlocie miłośników tej rasy.

Labrador najpopularniejszy od ćwierćwiecza

Już 25. raz z rzędu labrador retriever został najpopularniejszą rasą w Stanach Zjednoczonych według rankingu American Kennel Club podsumowującego 2015 rok. Jeszcze nigdy jedna rasa nie utrzymywała się na prowadzeniu tak długo!

Buldożki szalały na zlocie

Cyklicznie organizowane zloty wielbicieli buldożków francuskich cieszą się coraz większym powodzeniem. Dziesiątki psów tej rasy wraz z opiekunami przybyło 13 września na teren warszawskich Fortów Bema. Organizatorzy zapewnili uczestnikom zlotu wiele atrakcji. Ważnym elementem imprezy była możliwość wsparcia buldożków w potrzebie.

Koniec królewskiej hodowli welsh corgi pembroke’ów w Wielkiej Brytanii

Królowa Elżbieta II zapowiedziała, że nie chce już nowych szczeniąt swojej ukochanej rasy welsh corgi pembroke. Brytyjskie media zastanawiają się, czy to nie doskonała okazja na przyjęcie przez rodzinę królewską dorosłego corgi, który szuka domu, co byłoby świetną promocją adopcji.

Moda na chrapanie, czyli co warto wiedzieć o rasach brachycefalicznych

Buldog angielski, mops, bokser… Co łączy te rasy? Wszystkie mają płaskie pyski, a taki kształt czaszki nazywamy brachycefalicznym. Niestety nie jest to tylko kwestia wyglądu, ale też liczne problemy. O czym powinni wiedzieć właściciele psów tych ras?