Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

SOS!

42 psy wkrótce stracą dach nad głową. Staruszkowo błaga o pomoc

Staruszkowo to dom dla starych i schorowanych psów, który prowadzi pani Krystyna. To przystań dla tych zwierzaków, których właściwie nikt już nie chce… Teraz nad Staruszkowem zawisły czarne chmury. 42 psom i ich opiekunce grozi eksmisja na bruk.

Patrzyła, jak umierają jej szczeniaki. Sąd skazał właściciela suczki przywiązanej do drzewa

O zdarzeniu pisaliśmy w marcu zeszłego roku, kiedy to przypadkowy spacerowicz natknął się w okolicach Lublińca na przywiązaną do drzewa sukę. Jej szczeniaki umierały kilka metrów dalej, a ona nie mogła ich dosięgnąć. W grudniu sąd wydał wyrok w tej sprawie. Tylko czy wystarczający?

Psy bezdomnych mają swojego anioła. Poznajcie Ruby Shorrock

Nie wszystkie psy mieszkają w ciepłych domach i śpią w miękkich legowiskach. Część z nich, choć ma kochających właścicieli, którzy są zawsze blisko, sypia pod gołym niebem i czasem nie dojada... Mowa o psach należących do bezdomnych. Co prawda spanie na dworze to jeszcze nic złego, ale co wtedy, gdy taki pies zachoruje?

Hodowla pekińczyków zlikwidowana. 20 psów przetrzymywano w skandalicznych warunkach

„Maleńkie, przerażone, zziębnięte psy kanapowe trzymane na mrozie, w zupełnie nieprzystosowanych i nieocieplonych budach, w błocie, w odchodach, bez dostępu do odpowiedniego pożywienia i wody” – tak zaczyna się relacja z interwencji, którą w ostatnich dniach opisała na swoim fanpage’u Fundacja na rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege. Dalszy ciąg relacji aż trudno czytać ze spokojem.

Choć nie mają nóg i łap, wygrali nowe życie

Gdy Gill Dalley z tajlandzkiej organizacji Soi Dog Foundation weszła do gabinetu weterynaryjnego, wystarczyło jej jedno spojrzenie na okrutnie okaleczonego psa, by wiedziała, że są sobie przeznaczeni. Prawie roczny kundelek Cola prawdopodobnie czuł to samo. Co sprowadziło na Colę takie nieszczęście i jak doszło do tego, że Gill i Cola się spotkali?

Kochany Święty Mikołaju! Czy spełnisz moje psie marzenia?

Psy listy piszą! Nie wierzycie? A jednak – podopieczni Przytuliska dla Zwierząt w Głownie mają już wprawę w pisaniu listów do Świętego Mikołaja, w których proszą go o najpotrzebniejsze rzeczy. Jest tylko jeden problem – potrzeba chętnych Mikołajów, którzy spełnią te marzenia. To co, piszecie się na to?

Miał umrzeć, a stał się symbolem

Historia psa o imieniu Justice zaczyna się jak w filmie. Pewien mężczyzna spaceruje ze swoimi szczęśliwymi, zadbanymi psami. Te nagle zaczynają gdzieś biec, on biegnie za nimi i znajduje porzuconego zwierzaka z pyskiem obwiązanym… taśmą izolacyjną. Ale ten film wcale nie ma tak tragicznego finału, jakiego można by się spodziewać, a historia wydarzyła się naprawdę.

Pitbulka nie chciała brać udziału w walkach psów. Prawie przypłaciła to życiem

Tę pitbulkę znaleziono w bardzo złym stanie. Była ofiarą walk psów, zmuszaną do udziału w tej makabrycznej rozrywce dla ludzi, mimo że nie miała w sobie agresji. Przegrała, zupełnie się poddając, z dużo silniejszym czworonożnym przeciwnikiem. Weterynarze jeszcze nigdy nie wiedzieli tak zmaltretowanego, a jednak wciąż żyjącego psa. Suczka miała oderwane całe płaty skóry.

7 grzechów głównych rodziców adopcyjnych

Jak postępować z psem po adopcji i jak najlepiej wprowadzić go w swoje życie.

Zakopał psa żywcem. Zwyrodnialec w rękach policji!

Mężczyzna, który najpierw skatował suczkę, a potem zakopał ją żywcem, jest już w rękach policji! Funkcjonariusze z VI Komisariatu w Łodzi zatrzymali podejrzewanego o bestialskie potraktowanie swojego psa 63-latka. Za działanie ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.