Psy.pl

reklama

Obaszar logowania się do serwisu
Obaszar wyszukiwania
szukanie zaawansowane
Zapisz się do naszego newslettera

Forum

Kącik adopcyjny

Szkolenie

Jak sprawić, by pies nie ciągnął na smyczy?

Jest na to wiele sposobów – my oczywiście zalecamy wam te pozytywne, w których nie stosuje się przemocy. Oto wskazówki, dzięki którym wasz pies przestanie ciągnąć na smyczy (a przynajmniej nawyk ten stanie się znacznie mniej uciążliwy)!

Akrobata na czterech łapach

Ozzy ma 3 lata i potrafi stać na dwóch łapach. Ale nie na ziemi, to by było zbyt proste! Ozzy, który z zamiłowania jest psim akrobatą, na dwóch łapach… huśta się na linie. Nie wierzycie? Zobaczcie!

Czego może nauczyć się shih tzu

Nuda to coś, za czym psy nie przepadają. Jednak Cooper, dwuletni shih tzu z Wielkiej Brytanii, nie może na nią narzekać. Jego opiekunka Kristy Forrester uczy go różnych sztuczek, a on to uwielbia.

Skoczny pies

Skoczny pies

Sztuczki

27-03-2014

Robi salto w tył, jeździ na hulajnodze, skacze do basenu, nurkuje – ten pies potrafi wszystko, a może nawet jeszcze więcej.

Na każde zawołanie

Szkoleniowcy prowadzący kursy posłuszeństwa wciąż słyszą od sfrustrowanych właścicieli psów: - Ja bym tylko chciał, żeby on przychodził na zawołanie... A przecież naprawdę łatwo jest tego nauczyć - zwłaszcza szczeniaka.

Spacer bez ciągnięcia

Co robić, aby spacer z wymarzonym psem nie przerodził się w nerwową szarpaninę? Jest na to parę sposobów.

Sztuka nagradzania

Podstawą skutecznego uczenia się - zarówno ludzi, jak i zwierząt - jest odpowiednia motywacja. Czym i jak nagradzać zatem psa, aby odnosić sukcesy szkoleniowe?

W jaki sposób przezwyciężyć lękliwość u psa

Najprostszym i najprzyjemniejszym aspektem wychowywania psa jest dla właścicieli socjalizowanie szczeniaka. Szczeniaki powinny stale i regularnie spotykać możliwie różnych ludzi, bawić się z nimi, być przez nich dotykane i szkolone. Ten przełomowy okres to 12-13 pierwszych tygodni życia. Mają one istotne znaczenie dla twojego pupila, bo może się on w tym czasie nauczyć zaufania i zdobyć umiejętności społeczne potrzebne mu do rozwijania kontaktów z ludźmi w dorosłym wieku.

Kary bez wyrzutów sumienia

Szkolenie pozytywne większości właścicieli kojarzy się wyłącznie z nagradzaniem psa. Tymczasem nawet największe autorytety stosują czasem kary. Jak to robić, by psa czegoś nauczyć, a jednocześnie nie zepsuć więzi łączącej nas z nim?

Co robić, gdy pies ma ADHD

Hałaśliwość i nadpobudliwość szczeniaków jest czymś naturalnym. Są wylewne, gdy się witają, bawią i wyrażają przyjazne nastawienie. Z kolei dorosłe psy bywają hałaśliwe i nadpobudliwe, ponieważ nie zostały wychowane i nieświadomie zachęcono je do takiego postępowania. Na przykład ochoczo skaczące na ludzi szczenięta są przez nich głaskane, a potem ci sami ludzie złoszczą się, gdy pies dorośnie i nadal skacze. Tylko pies jest winny? Bzdura.