Psy.pl

reklama

Obaszar logowania się do serwisu
Obaszar wyszukiwania
szukanie zaawansowane
Zapisz się do naszego newslettera

Forum

Kącik adopcyjny

Szkolenie

Skoczny pies

Skoczny pies

Sztuczki

27-03-2014

Robi salto w tył, jeździ na hulajnodze, skacze do basenu, nurkuje – ten pies potrafi wszystko, a może nawet jeszcze więcej.

Na każde zawołanie

Szkoleniowcy prowadzący kursy posłuszeństwa wciąż słyszą od sfrustrowanych właścicieli psów: - Ja bym tylko chciał, żeby on przychodził na zawołanie... A przecież naprawdę łatwo jest tego nauczyć - zwłaszcza szczeniaka.

Spacer bez ciągnięcia

Co robić, aby spacer z wymarzonym psem nie przerodził się w nerwową szarpaninę? Jest na to parę sposobów.

Sztuka nagradzania

Podstawą skutecznego uczenia się - zarówno ludzi, jak i zwierząt - jest odpowiednia motywacja. Czym i jak nagradzać zatem psa, aby odnosić sukcesy szkoleniowe?

W jaki sposób przezwyciężyć lękliwość u psa

Najprostszym i najprzyjemniejszym aspektem wychowywania psa jest dla właścicieli socjalizowanie szczeniaka. Szczeniaki powinny stale i regularnie spotykać możliwie różnych ludzi, bawić się z nimi, być przez nich dotykane i szkolone. Ten przełomowy okres to 12-13 pierwszych tygodni życia. Mają one istotne znaczenie dla twojego pupila, bo może się on w tym czasie nauczyć zaufania i zdobyć umiejętności społeczne potrzebne mu do rozwijania kontaktów z ludźmi w dorosłym wieku.

Kary bez wyrzutów sumienia

Szkolenie pozytywne większości właścicieli kojarzy się wyłącznie z nagradzaniem psa. Tymczasem nawet największe autorytety stosują czasem kary. Jak to robić, by psa czegoś nauczyć, a jednocześnie nie zepsuć więzi łączącej nas z nim?

Co robić, gdy pies ma ADHD

Hałaśliwość i nadpobudliwość szczeniaków jest czymś naturalnym. Są wylewne, gdy się witają, bawią i wyrażają przyjazne nastawienie. Z kolei dorosłe psy bywają hałaśliwe i nadpobudliwe, ponieważ nie zostały wychowane i nieświadomie zachęcono je do takiego postępowania. Na przykład ochoczo skaczące na ludzi szczenięta są przez nich głaskane, a potem ci sami ludzie złoszczą się, gdy pies dorośnie i nadal skacze. Tylko pies jest winny? Bzdura.

Jak sobie poradzić ze szczekaniem?

Wielu właścicieli – albo dokładniej rzecz ujmując, ich sąsiadów – uważa za niedopuszczalne przesadne szczekanie, gdy psy zostają same w domu.

Jak oduczyć psa kopania dołków

To nie fair nie uczyć psa zachowania w ogrodzie, a potem wściekać się na niego, że nie przestrzega zasad, o których istnieniu nie wiedział!

Co robić, by pies nie brudził w domu

Pozwoliłeś swemu szczeniakowi załatwiać potrzeby fizjologiczne w niewłaściwym miejscu? Brudzenie w domu łatwo wchodzi w nawyk, ponieważ psy szybko przyzwyczajają się do miejsca, rodzaju podłoża i zapachu zaimprowizowanej toalety. Aby nauczyć szczeniaka czystości, po pierwsze, unikaj popełniania kolejnych błędów, a po drugie, naucz go, gdzie ma się załatwiać.