Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Mój pies jest grzeczny

Szczekanie podczas wychodzenia na spacer

Maria Kuncewicz

16-01-2009

Jak oduczyć psa szczekania podczas wychodzenia na spacer?


Jeśli pies jest dorosły i niespokojne zachowanie przed wyjściem ma utrwalone, trudno będzie je zmienić. Nie znaczy to jednak, że się to nie uda.

Przede wszystkim trzeba zmienić rytuał wyjścia. Jak zwykle szykujemy się na spacer - ubieramy się, zbliżamy do drzwi i... nie wychodzimy, tylko robimy coś zupełnie innego, niepasującego do dotychczasowych zwyczajów - np. karmimy psa. Do prawdziwego wyjścia przygotowujemy się natomiast w tajemnicy przed czworonogiem - np. w łazience.

Trzeba się wykazać pomysłowością, żeby szykowanie się na spacer wyglądało inaczej niż dotąd. Jeśli pies mimo wszystko szczeka, zwlekamy z wyjściem, dopóki nie uda się nam odwrócić jego uwagi na tyle, by się uspokoił (na początku nie liczmy na to, że ucichnie sam).

Jeśli mamy szczeniaka, od początku uczmy go spokojnego czekania na wyjście. Kiedy tylko nauczy się komendy „siad”, każmy mu przyjąć tę pozycję, gdy się ubieramy. Oczywiście za grzeczne zachowanie musi psiaka czekać sowita nagroda!
 

Maria Kuncewicz

Oceń artykuł

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2
dodaj swoją opinię Komentarze: Opinii użytkowników: 1
  • 2013-10-05 08:25:59
    ~Natalia

    Mam psa, który bardzo ekscytuje się wychodzeniem na spacer, ale nie w domu, tylko na klatce schodowej. Jak ubieramy się do wyjścia mówię "siad" ona pięknie siada, zakładam obrożę, otwieram drzwi i się zaczyna. mieszkam na 3 piętrze i przez całą drogę na dół słychać szczekanie mojego psa. Wszyscy sąsiedzi wiedzą, że ona właśnie wychodzi na spacer. Z powrotem nie ma problemów, nawet nie piśnie. Nauczyłam ją już, że po schodach to ja schodzę pierwsza, więc na szczęście już mnie z nich nie zrzuca, jednak szczekanie, to nadal dla mnie duży problem. Jest na to jakaś rada?