Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Zdrowie

Dlaczego mój pies śmierdzi?

Powiedzmy to sobie szczerze – każdy pies od czasu do czasu brzydko pachnie. Czasem czyściutki piesek wpada na pomysł, by wytarzać się w czymś śmierdzącym na spacerze, innym razem ma ochotę poleżeć w błocie… I zawsze wtedy jest przekonany, że pachnie fiołkami, choć my jesteśmy innego zdania. A co, jeśli nieprzyjemna woń to oznaka choroby?

10 sposobów pierwszej pomocy

Nasz pies wszędzie wściubia nos, może go więc spotkać coś złego. Ale skończy się to dobrze, jeśli będziemy umieli mu udzielić pierwszej pomocy.

5 sposobów na zdrowego psa

O tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie pupila, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak się dowiedzieć, jak robić to dobrze.

Ciężko chory golden powoli odchodził. Niezwykły prezent zmienił wszystko

Dziewięcioletni golden Maverick nie miał siły chodzić. Tak osłabiła go kolejna chemioterapia. Kochający opiekun sądził, że już go traci, postanowił więc umilić pupilowi ostatnie chwile, by ten odszedł otoczony miłością. Ale prezent, który mu sprawił, niespodziewanie zmienił bieg wydarzeń.

Pan piesek był chory, czyli o psim przeziębieniu

Po kilkugodzinnym spacerze w deszczu pewna suczka zaczęła kaszleć, wydawała dźwięki, jakby chrumkała i straciła apetyt. Czy to możliwe, że się przeziębiła?

Psia krew. Kto potrzebuje, a kto może dać

Psy, podobnie jak ludzie, ulegają wypadkom, chorują, mają operacje, podczas których istnieje ryzyko utraty znacznej ilość krwi… Dlatego i dla nich utworzono banki krwi. Niestety z tymi ludzkimi bankami łączy je również to, że wciąż brakuje dawców.

Ciężarna goldenka modelką. 9 dni przed porodem wzięła udział w sesji zdjęciowej

Robimy zdjęcia naszym pupilom w różnych sytuacjach, chcąc w ten sposób utrwalić zabawne, codzienne, nietypowe chwile. Ale na pomysł zrobienia takiej sesji fotograficznej, jak Kennedy Sorensen, chyba nikt jeszcze nie wpadł.

Jakie są objawy babeszjozy?

O tym, że kleszcze mogą przenosić groźne choroby, wie prawie każdy właściciel psa. Wielu też słyszało o babeszjozie (zwanej potocznie babeszją) – najczęstszej chorobie pokleszczowej, na jaką zapadają psy zarażone przez kleszcze. Ale tylko nieliczni znają jej objawy, a najważniejsze, to od razu reagować, bo w przypadku babeszjozy liczą się godziny.

Pies w okularach. Lans czy walka o zdrowie?

Jest w Polsce taki niezwykły pies, który nosi okulary. Ma na imię Donner i jest owczarkiem niemieckim. Każdy właściciel owczarka niemieckiego musi liczyć się z problemami z dysplazją stawów biodrowych. Ale mało jest właścicieli psów, którzy muszą walczyć o wzrok swoich zwierzaków.

Szczeniak kontra szczepienia. Kiedy na pierwszy spacer?

Już niedługo nastąpi ten dzień – w domu zagości długo wyczekiwany szczeniak! Oczami wyobraźni widzisz, jak biegacie razem po łące lub w parku… Stop! Zanim wybierzesz się z maluchem na pierwszy spacer, przeczytaj, jak i kiedy zrobić to bezpiecznie.