Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Żywienie

Jak dobrze karmić psa?

Kiedy twój pies dostaje posiłek? Co mu dajesz? Jak często? W jakich ilościach? To wszystko ma wpływ na jego zachowanie.

Sucha karma dla każdego! Jakie są jej zalety?

Zdarza się, że nasz pies to niejadek, któremu niewiele rzeczy smakuje, a już na pewno nie sucha karma. Co wtedy zrobić?

Szukasz alternatywy dla suchej karmy? Sprawdź, jak zdrowo żywić psa

Na pewno zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego sucha karma ma tak długi termin przydatności do spożycia, czy w brązowych granulkach faktycznie kryją się same najlepsze składniki, jak zapewniają producenci, i czy podawanie ich psu przez całe jego życie nie będzie miało skutków ubocznych… Gdybyśmy podawali psu jedzenie gotowane, wiedzielibyśmy, co trafia do jego miski. Gotowanie jest jednak bardzo czasochłonne. A gdyby tak ktoś nas w tym wyręczył?

Przysmaki: marchewkowe kości

Łatwe, proste i szybkie! W dodatku twój pupil na pewno pomoże w ich przygotowaniu ;)

Jakie owoce i warzywa może jeść pies?

Na pewno nieraz zadałeś sobie to pytanie, bo przecież często, szczególnie latem, mamy pod ręką rozmaite owoce i warzywa, którymi chcemy podzielić się z ukochanym pupilem. Tylko czy takim poczęstunkiem nie zrobimy mu krzywdy? Lepiej to wiedzieć już teraz!

Kiedyś gruby Vincent, teraz Skinny Vinnie

Jamniki to psy myśliwskie, umięśnione, ruchliwe - tak jest wtedy, gdy nie są przekarmiane. Niestety Vincent, jamnik z Teksasu w Stanach Zjednoczonych, ważył ponad 17 kg, kiedy trafił do schroniska Harris County Animal Shelter po śmierci swego opiekuna. Pies prawie nie mógł się ruszać i groziło mu wiele różnych chorób.

Labradory z genem łakomstwa?

Kto nie pamięta słynnego szalonego Marleya? Labrador retriever to jedna z ulubionych ras. Powstają o niej książki i filmy. Psy tej rasy są często słodkimi tłuścioszkami. Czy to tylko nasza, ich właścicieli wina? Ostatnie badania przeprowadzone przez zespół naukowców pod kierownictwem specjalistów z uniwersytetu w Cambridge wskazują, że skłonność do łakomstwa, a w efekcie do nadwagi może być u labradorów uwarunkowana genetycznie.

Diesel ma cztery lata i waży tyle, co 12-letnie dziecko

Wystarczyły cztery lata, by cocker spaniel Diesel osiągnął wagę 2,5 razy większą niż właściwa dla jego rasy. Grożą mu w związku z tym tak samo jak otyłym ludziom różne choroby, w tym cukrzyca i choroby serca. Na szczęście już jest odchudzany.

Zrzucamy kilogramy

Walka z nadwagą to temat, który pojawia się na początku każdej wiosny.

Przysmaki: pieczone klopsiki z cukinią | galaretki z wołowiny i podrobów

Te pyszności dla czworonogów są lekkie i nie tak tuczące, jak ciasteczka zawierające mąkę.