Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Żywienie

Smacznego, piesku! Czyli przepisy na pyszne ciasteczka dla psów

Czekolada, kawałek tortu, lody… Kto z nas nie lubi czasem skubnąć czegoś pysznego? Nasi czworonożni przyjaciele także mogą mieć ochotę na smaczną przekąskę. Najlepiej, gdy przygotujemy dla nich coś samodzielnie – będziemy mieli wtedy pewność, że użyliśmy zdrowych składników. Jak się do tego zabrać? Skorzystaj ze smakowitych inspiracji :)

Świąteczny stół dla pupila

Nawet jeśli na co dzień nie częstujesz pupila smakołykami z własnego stołu, w wigilię możesz mieć ochotę to zrobić. Które potrawy psu nie zaszkodzą?

Czy przekarmiasz swojego psa?

Wielu właścicieli karmi swoje psy zbyt często i podaje im zbyt duże ilości jedzenia. To prowadzi do otyłości czworonogów, a z nią wiąże się wiele groźnych chorób. Jak sprawić, by troska o zdrowie pupila wygrała z jego pięknymi oczami, które tak błagają o kolejny kawałeczek kurczaka?

Orzechy, którymi możesz poczęstować psa

Zdarza wam się podzielić w psem orzechami? Na przykład rzucić mu kilka fistaszków, które pogryzacie podczas oglądania filmu? Sprawdźcie, które orzechy bez obaw można psu podawać, a które nie powinny trafić do psiego pyska.

Ile mój pies powinien jeść?

Zagrożeniem dla współczesnych dwu- i czworonożnych mieszkańców krajów rozwiniętych jest – jeśli chodzi o żywienie – przede wszystkim otyłość, ale i inne problemy związane z nieprawidłową dietą. Nietrudno się więc dziwić, że i weterynarze coraz częściej od właścicieli psów słyszą: „Co Azor powinien jeść?”, „Ile karmy powinnam mu dawać?”.

Dlaczego niektóre rasy są bardziej otyłe niż inne?

Otyłość to dziś numer jeden jeśli chodzi o choroby związane z odżywianiem psów. Dolegliwości bezpośrednio dotyczące otyłości to: zapalenie stawów, choroby układu krążenia, cukrzyca. Psy niektórych ras są jednak częściej dotknięte nadwagą niż inne. Dlaczego tak się dzieje?

5 powodów, dla których warto pozbyć się psiej miski

Prawdopodobnie nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, bo wydawało ci się naturalne, że jedzenie swemu pupilowi podajesz w misce. Ale czy to na pewno jedyny sposób na karmienie pupila?

Niebezpieczne dokarmianie

Dzielenie się z psem swoim jedzeniem, może być dla niego niebezpieczne z dwóch powodów: po pierwsze, niektóre pokarmy są dla czworonogów niezdrowe i mogą nawet zagrażać ich życiu, a po drugie, stałe dokarmianie prowadzi do otyłości i wielu chorób z niej wynikających.

Szczupły jest zdrowszy

Jak odchudzić psa? - pytamy Brigitte Eilert-Overbeck, autorkę książki "Pies z nadwagą".

Wegetarianin z przymusu

Wegetarianizm jest sprzeczny z naturą psa! - przestrzega większość lekarzy weterynarii. A jednak dieta bezmięsna dla psów ma swoich zwolenników.