Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Żywienie

Czy wiesz, co je twój pies? Część 6. - WITAMINY

Witaminy decydują o zdrowiu psa, ale i odwrotnie: niektóre choroby powodują ich niedobory.

Nie dla psa kość

Co naprawdę szkodzi psu, a co jest tylko naszym wymysłem - pytamy prof. Piotra Ostaszewskiego, specjalistę w zakresie dietetyki weterynaryjnej.

Czy wiesz, co je twój pies? Część 5. - SKŁADNIKI MINERALNE

Czy psu trzeba podawać mikro- i makroelementy w tabletkach? Kiedy jest to szczególnie ważne?

Czy wiesz, co je twój pies? Część 4. - WŁÓKNO POKARMOWE

Wielu właścicieli psów, czytając skład karmy, zastanawia się, co oznacza określenie „włókno pokarmowe”. Czy do karmy dodano jakichś włókien? I na co one psu?

Miska pełna niespodzianek

Przysłowiowa miska psiej kaszy dawno już została zakwestionowana przez specjalistów od żywienia psów. Potem kwestionowano kolejne produkty - czy jednak słusznie?

Czy wiesz, co je twój pies? Część 3. - WĘGLOWODANY

Psy nie mają określonego minimalnego zapotrzebowania na węglowodany, tak jak na białko i tłuszcz. Do czego się więc im przydają i dlaczego suche karmy zawierają ich aż kilkadziesiąt procent?

Domowe jedzenie nie takie zdrowe

Wielu właścicieli psów uważa, że przygotowują najlepsze jedzenie swoim pupilom. Zamiast kupować gotowe suche lub mokre karmy, wolą gotować posiłki, bo wtedy wiedzą, co naprawdę podają zwierzakom. Czy rzeczywiście takie jedzenie jest dla psów zdrowsze?

Czy wiesz, co je twój pies? Część 2. - TŁUSZCZ

Poprzedni odcinek cyklu poświęciliśmy białku, tym razem zajmiemy się rolą tłuszczów w żywieniu psów. Są one szczególnie ważne dla szczeniąt i czworonogów pracujących.

Czy wiesz, co je twój pies? Część 1. - BIAŁKO

Kupujesz gotową karmę i myślisz, że problem zdrowego żywienia masz z głowy? W naszym nowym cyklu wytłumaczymy ci, co - i dlaczego - pies jeść powinien, a także co naprawdę znaczą opisy na opakowaniach karm.

Dolej oliwy do posiłku psa

Oliwa z oliwek, znana ze swych dobroczynnych właściwości, jest doskonałym dodatkiem nie tylko do włoskich potraw, ale też do psich posiłków. Oto 8 powodów, dlaczego warto poczęstować nią pupila.