Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Żywienie

Wspólne menu

Wspólne menu

O żywieniu | 20-07-2013

Twoje ulubione dania mogą się stać przysmakami twojego psa. Oto 10 produktów, którymi warto się z nim dzielić.

4 mity o jedzeniu

Troskliwi opiekunowie psów chcą im dać to, co najlepsze. Jednym z głównych elementów, do którego wszyscy przykładamy wagę, jest pożywienie dla czworonoga. Duża ilość karm dostępnych na rynku powoduje, że żywienie psów obrosło wieloma mitami. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Jak zachęcić do jedzenia suchej karmy

Tydzień temu przygarnęliśmy psa porzuconego w lesie. To duży bardzo wesoły i łagodny zwierzak, ale nie chce jeść suchej karmy. Jak go przekonać?

Jak karmić, żeby dobrze nakarmić

Kiedy twój pies je, co dostaje, jak często, w jakich ilościach, a nawet w którym miejscu go karmisz – to wszystko ma wpływ na jego zachowanie. Dowiedz się, jak robić to dobrze.

Przebadali wołowe penisy

Popularny psi przysmak wzięli pod lupę naukowcy z wydziału weterynarii Uniwersytetu Tufts w Bostonie w Stanach Zjednoczonych i Uniwersytetu w Gulph w Ontario w Kanadzie. Znaleźli w nim różne bakterie i sporo kalorii.

Świąteczny stół

Nawet jeśli na co dzień nie częstujesz pupila smakołykami z własnego stołu, w Wigilię możesz mieć ochotę to zrobić. Nasz redakcyjny dietetyk dr n. wet. Michał Jank wyjaśnia, które potrawy z wigilijnego stołu mogą skusić psa i podane w niewielkiej ilości mu nie zaszkodzą.

Dietetyk radzi: Czy pies chory na serce powinien być specjalnie odżywiany?

Przewlekłe choroby serca u psów, głównie przewlekła niewydolność mięśnia sercowego, od dawna była przedmiotem zainteresowania dietetyków weterynaryjnych, ponieważ w połowie lat 80. XX w. odkryto, że przyczyną kardiomiopatii rozstrzeniowej u kotów może być niedobór tauryny.

Szkoleniowiec radzi: Podczas szkolenia psa przydaje się coś na ząb. Jakie smakołyki najlepiej spełniają zadanie?

Pies jest łasuchem i jak większość ludzi lubi nie tylko konkretne jedzenie, ale i łakocie. Najbardziej ze wszystkich słodyczy smakuje mu oczywiście mięso, ale nie pogardzi i innymi pysznościami. Gotów jest wiele zrobić, by je dostać.

Zdrowa micha

Zdrowa micha

O żywieniu | 12-08-2012

Prawie każdy pies chętniej spałaszuje swój posiłek, kiedy okrasimy go czymś, co jedzą ludzie. Zwykle uzna on, że jest to lepsze niż sucha karma. Wzbogacając codzienne jedzenie pupila, warto wiedzieć, jakie produkty są nie tylko smaczne, ale i zdrowe.