Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Żywienie

Dietetyk radzi: Co robić, gdy szczeniak nie chce jeść?

Naturalne zachowania żywieniowe psów powodują, że nie są one zwierzętami zbyt wybrednymi i zwykle chętnie i szybko zjadają podany im pokarm.

Dietetyk radzi: Czy kiedy pies ma kłopoty z żołądkiem, rozwiązaniem może być głodówka?

Zwykle gdy pies wymiotuje lub ma biegunkę, mówimy o zaburzeniach żołądkowo-jelitowych. Każdy właściciel wie jednak, że czworonóg od czasu do czasu wymiotuje ot tak, bez powodu, więc, choć to kłopotliwe, to nie wzbudza zbyt dużego niepokoju.

Dietetyk radzi: Mój pies ma kłopoty ze stawami. Czy lepiej podawać mu preparaty z kwasem hialuronowym, czy galaretkę z nóżek?

Pies, który ma chore stawy, kuleje i cierpi, co właściciel obserwuje na co dzień. Dlatego dużą popularnością cieszą się specjalne karmy dla takich psów oraz dodatki pokarmowe wspomagające zdrowie stawów – zarówno naturalne, jak i suplementy.

Pies jak wilk

Pies jak wilk

O żywieniu | 19-05-2012

O stosowanie surowej diety w żywieniu psów pytamy Jana Bo Larsena, duńskiego szkoleniowca, behawiorystę i właściciela centrum opieki holistycznej dla psów i kotów Utika.

Dietetyk radzi: Jak karmić szczenięta, jeśli nie może tego robić suczka?

Jak karmić szczenięta, jeśli nie może tego robić suczka, bo nie ma mleka, miot jest zbyt duży lub oseski zostały osierocone?

Dietetyk radzi: Mój pies cierpi na zaburzenia dolnych dróg moczowych. Czy trzeba go jakoś szczególnie karmić?

Zaburzenia dróg moczowych u psów to głównie zakażenia. Pod tym względem nasi podopieczni są podobni do nas, ludzi, którzy cierpimy zwykle na nawracające zakażenia bakteryjne.

Polacy nie radzą się weterynarzy, jak karmić psy

Jak prawidłowo odżywiać czworonoga? Skąd czerpać informacje na ten temat? Co brać pod uwagę, wybierając karmę dla psa? Takie pytania firma Butcher’s Pet Care zadała właścicielom psów w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Dietetyk radzi: Mam starszego psa, który cierpi na niewydolność nerek. Czy powinienem odżywiać go w jakiś szczególny sposób?

Największymi problemami zdrowotnymi psów w starszym wieku są choroby nerek (niewydolność), stawów (osteoarthritis) i jamy ustnej. Uważa się, że występowanie niewydolności nerek jest u nich wyznacznikiem przejścia w wiek starszy.

Dietetyk radzi: Jak żywić psa, żeby odsunąć jak najdalej w czasie objawy podobne do choroby Alzheimera?

Naukowcy udowodnili, że żywienie może mieć wpływ na zachowanie.

Dietetyk radzi: Dlaczego nie jest obojętne, czy podaję psu kwasy z rodziny omega-3, czy omega-6?

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe (zwane też nienasyconymi kwasami tłuszczowymi lub niezbędnymi kwasami tłuszczowymi) nie są produkowane przez organizm człowieka i zwierząt, więc muszą znajdować się w pokarmie, przy czym dieta powinna zawierać kwasy należące do rodzin omega-6 i omega-3.