Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Żywienie

Barwnie o BARF-ie

Nie będę karmić BARF-em, bo z tym dużo roboty i bałaganu – myśli wielu właścicieli psów. Trochę w tym prawdy, ale nie do końca. Wszystko jest kwestią organizacji. A włożony wysiłek może przynieść korzyści twojemu psu i twojej kieszeni.

Dietetyk radzi: Jak karmić psa chorego na nowotwór, aby mu pomóc?

Odkąd moja suczka zachorowała na nowotwór, bardzo chudnie. Przygotowuję jej domowe jedzenie i staram się jak najbardziej dogadzać, ale nic to nie zmienia. Jak powinnam ją karmić, żeby jej pomóc?

Jak prawidłowo zaspokajać potrzeby żywieniowie psów dużych ras?

Czworonogi o olbrzymich rozmiarach towarzyszyły ludziom od początku wielowiekowej przyjaźni człowieka i psa, a dzięki coraz lepszemu żywieniu i coraz doskonalszej opiece weterynaryjnej mogą być z nami dużo dłużej niż jeszcze parę lat temu.

Co robić, żeby pokarm podawany psu był jak najlepiej trawiony?

Przejściowe ostre niestrawności to zmora nie tylko wakacji, kiedy dzieje się tak z powodu zmiany diety i otaczającej psa flory i fauny. Niestety wiele zwierzaków ma problemy trawienne na co dzień, a w czasie wakacji tylko się one zaostrzają.

Dietetyk radzi: Czy pies może pić wodę morską?

Upalne wakacje to czas, kiedy nie tylko ludzie, ale także psy tracą wodę z organizmu, ponieważ jej odparowywanie jest najlepszym sposobem ochłodzenia się i mechanizmem ochrony przed przegrzaniem.

Matowe włosy i swędząca skóra – jak o nie dbać, by uniknąć takich przypadłości

Jeśli chcesz wiedzieć, jak czuje się twój pies, przyjrzyj się jego sierści i skórze. Sierść zadbanego czworonoga jest sprężysta i błyszcząca, a skóra czysta i się nie łuszczy.

Dietetyk radzi: Czy zmiana żywienia na czas urlopu może grozić biegunką?

Na co dzień gotuję swemu psu, ale podczas urlopu chciałabym odpocząć i podawać mu suchą karmę. Czy grozi to biegunką?

Dietetyk radzi: Jak odzwyczaić psa od zjadania własnych odchodów?

Podczas spacerów nie mogę spuścić oka z mojego psa, bo ten zjada własne odchody. Dlaczego tak się dzieje i jak od tego odzwyczaić?

Jak skutecznie odchudzić psa?

Każdego zdrowego psa, u którego podejrzewamy nadwagę, możemy skutecznie odchudzić, stosując się do kilku wskazówek.

Kiedy uczula jedzenie

Uczulenie u psów mogą wywołać nie tylko czynniki zewnętrzne, ale także jedzenie, które zwierzak dostaje. Niekiedy objawia się to gwałtownymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. Niektóre zwierzaki reagują nawet opuchlizną po zjedzeniu alergenu, a także silną dusznością.