10 pomysłów na letnie dni

Spraw, by lato było dla twojego psa najfajniejszą porą roku – pełną pysznych i chłodzących smakołyków, zabaw oraz spacerów!

1.      Zimne lody dla ochłody

Chyba wszystkie psy uwielbiają kongi wypchane pysznościami – czemu więc nie spróbować podać im konga w wersji letniej? Zabawkę wypchaj na przykład: masłem orzechowym (oczywiście niewielką ilością), mokrą karmą, suchą karmą rozmoczoną wcześniej w wodzie, rozgniecionym bananem… A potem włóż ją do zamrażarki. Po godzinie masz gotowy przysmak chłodzący, a jego spałaszowanie zajmie pupilowi sporo czasu!

 

2.      Mrożona apaszka

Psy nie pocą się tak jak ludzie. One chłodzą się, dysząc. Regulują też temperaturę ciała poprzez stąpanie łapami po chłodnej powierzchni. Jeśli chcesz ulżyć psu w upał, zmocz apaszkę, zamroź ją, a następnie luźno przewiąż psu na szyi – taka chłodząca apaszka pomoże mu przetrwać najgorętszy moment dnia. 

 

3.      Basen

Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, pokuś się o kupienie dla psa basenu – wystarczy taki dla dzieci, do kupienia w supermarketach. Napełnij go wodą, postaw w zacienionym miejscu i… masz psa z głowy na cały dzień. 

 

4.      Lodowe smakołyki

Czasem lekarze weterynarii ostrzegają przed podawaniem psom kostek lodu, ale niewielka ich ilość podana od czasu do czasu nie powinna zaszkodzić… Niektóre czworonogi lubią zwykłe kostki lodu, ale można też przygotować takie ze świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego. Spróbuj także zamrozić kostki melona, arbuza lub jabłka – twój pupil będzie zachwycony.

 

5.      Zraszacze

Są psy, które uwielbiają łapać strumienie wody wystrzeliwujące z węża ogrodowego. Sprawdź, czy twój pupil do nich nie należy. Pamiętaj jednak, by z węża nie wydobywało się zbyt duże ciśnienie. 

 

6.      Wycieczka do parku

Jeśli jest duży upał, pewnie i tobie nic się nie chce. Weź się jednak w garść i zorganizuj wycieczkę do najbliższego parku. A może wyjedziecie na piknik za miasto? Wszelkie wymówki nie wchodzą w grę, a wizyta w parku na pewno uszczęśliwi twojego czworonoga.

 

7.      Obiad w terenie

Lato to sezon ogródków restauracyjnych, z których coraz więcej akceptuje towarzyszące zwierzęta. Czemu więc na niedzielny obiad nie wybrać się do restauracji z psem i zjeść na świeżym powietrzu? Jeśli zaś jesteś przekonany, że twój pies nie będzie się zbyt dobrze zachowywał przy stole… Weź posiłek na wynos i znajdź ustronne miejsce w parku.

 

8.      W grupie raźniej

Wybierz się z psem na spotkanie z innymi czworonogami – skorzystasz i ty, i pies, bo każde z was pozna nowych przyjaciół. Może to być po prostu pójście do parku, w którym często spotykają się psiarze, może to być umówiony wcześniej w internecie zlot (na przykład sympatyków wyżłów czy jamników) albo nawet zajęcia w szkole dla psów – ponieważ jest lato, masz więcej czasu, może to dobry moment na pójście z czworonogiem do szkoły?

 

9.      Tor przeszkód

Stwórz w ogrodzie tor przeszkód dla psa. Użyj do tego przedmiotów, które masz w domu lub wokół niego. Podstawy agility możesz z psem trenować, mając hula-hop, kijki narciarskie (lub od hokeja), pustaki i miotłę (na dwóch pustakach kładziesz kij od miotły), płachtę materiału i krzesła ogrodowe (układając odpowiednio materiał na krzesłach, stworzysz tunel). Tylko pamiętaj, by bawić się wcześnie rano lub wieczorem, gdy nie jest już tak upalnie.

 

10.      Grill z psiarzami

Chyba nie trzeba za wiele tłumaczyć – zorganizuj grilla i zaproś na niego znajomych z psami. Pamiętaj tylko nadzorować zabawy czworonogów i… pilnuj jedzenia na grillu 🙂

5 na 5 na podstawie 1 głosów
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników