10 sekund stresu i szczęśliwe życie na zawsze


Ava, błąkająca się przy ruchliwym skrzyżowaniu w pobliżu lotniska w Los Angeles, gdyby mogła mówić, powiedziałaby, że wygrała los na loterii. Łańcuszek dobrych ludzi sprawił, że już jest bezpieczna, a przed nią jest szansa na znalezienie prawdziwych, dobrych opiekunów.

Deborah Weinrauch zwróciła się do organizacji Hope for Paws, by ta zainteresowała się bezdomnym psem błąkającym się w pobliżu ruchliwego skrzyżowania. Death Raw Dog Rescue zgłosiło gotowość zaopiekowania się nim, jeśli uda się im go złapać. Wolontariusze pospieszyli z akcją ratunkową.

Okazało się, że Ava przebywa w okolicy skrzyżowania od wielu tygodni. Przybyli na pomoc ludzie zaczęli od rzucania jej jedzenia. Starali się przy tym nie zwracać na nią uwagi. Po 20 minutach Ava podeszła bliżej do wolontariuszy, ale po chwili znów się oddaliła i omal nie wpadła prosto pod koła manewrującego samochodu. 

Widać, że potrzeba było dużo więcej cierpliwości, by mogli zbliżyć się do niej na dystans pozwalający nałożyć smycz.  W końcu się to udało, choć oczywiście zostało okupione przez Avę stresem. Trwał on jednak tylko chwilę i choć Ava sobie tego nie uświadamia, wolontariusze wiedzą, że jest on niczym w porównaniu z tym, że teraz suczka ma szansę na szczęśliwe życie.

Strach Avy był oczywiście wielki, widać to było w jej oczach, w kładzeniu uszu po sobie. Ale wszystko było na dobrej drodze. Jej nowi opiekunowie zawieźli ją do kliniki weterynaryjnej w Hollywood. Została tam zbadana i wykąpana. Czeka teraz na ludzi, którzy będą z nią już na zawsze. MC