14 lat za zabicie psa


W Sarasocie na Florydzie żelazny pręt posłużył 52-letniemu Kevinowi Koscielniakowi do zamordowania ze szczególnym okrucieństwem czteroletniego mastifa, jak donosi „Sarasota Herald Tribune”. Kościelniaka skazano za to na 14 lat więzienia.

Kevin Koscielniak od paru lat odwiedzał warsztat samochodowy Johna Olaya, który pozwalał mu zabierać z niego resztki metalowych przedmiotów na złom. Pewnego dnia pod koniec kwietnia Kościelniak przyszedł do sklepu pijany i właściciel go wyprosił. Następnego dnia okazało się, że zaginął należący do Olaya mastif Ashton. Właściciel przejrzał film z monitoringu i zobaczył Koscielniaka przechodzącego przez płot jego posesji, okładającego Ashtona przez 10 minut metalowym prętem i wynoszącego ciało psa na sąsiednią posesję, a następnie zakopującego je.

Policja zatrzymała Koscielniaka wkrótce po tym, jak Olay zawiadomił ją, co się stało. Postawiono mu kilka zarzutów, w tym okrucieństwo wobec zwierząt, włamanie oraz niezgodne z przepisami pochowanie ciała psa. W ubiegłym tygodniu sąd skazał Koscielniaka na 14 lat więzienia. MC