15 bohaterskich psów 2013 roku


W 2013 roku odnotowaliśmy wiele zdarzeń, w których pies uratował człowieka lub zwierzę. Ponieważ koniec roku zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy przyjrzeć się największym bohaterom na czterech łapach mijających 12 miesięcy.

1.      Pitbulka Mercey

Młodą kobietę zaatakowało w jej mieszkaniu czterech mężczyzn. Jeden z nich miał w ręku maczetę, więc kobiecie groziła śmierć. Uratowała ją czteroletnia suczka Mercey, która rzuciła się na napastników. Sama odniosła poważne obrażenia.

2.      Buldog Buster

Na śpiącego trzyletniego chłopca spadła roleta. Wydawało się, że nikt nie usłyszy jego płaczu, bo w pokoju był sam. Na szczęście mamę chłopca obudził buldog Buster. Ta natychmiast pobiegła do synka i wyplątała go ze sznurków.

3.      Czarny mieszaniec

Rodzice pewnego chłopca przez kilka miesięcy zostawiali go pod opieką młodej kobiety, co do której nie mieli zastrzeżeń. Jednak ich pies dziwnie się wobec niej zachowywał, co wzbudziło ich podejrzenia. Wkrótce okazało się, że kobieta znęca się nad chłopcem.

4.      Owczarek niemiecki Samantha

Właścicielka Samanthy zakrztusiła się kawałkiem kurczaka podczas obiadu. Suczka uruchomiła urządzenie do wzywania pomocy medycznej i w ten sposób uratowała swą opiekunkę.

5.      Pies policyjny

Pies policyjny i jego przewodnik jako pierwsi dotarli do 93-letniej staruszki, która spędziła noc na bagnach w miejscowości niedaleko Białegostoku.

6.      Dobermany Star i Storm

Dwa dobermany były ze swymi właścicielami na spacerze. Usłyszały – lub wyczuły – wypadek samochodowy, do którego doszło kilometr dalej. Zaprowadziły na miejsce swych opiekunów, którzy wezwali pomoc do rannej kobiety.

7.      Labradorka Figa

Dwuletnia labradorka Figa odnalazła sześcioletniego Marcina z miejscowości Miłków. Chory na autyzm chłopiec wyszedł z podwórka, gdy jego mama na chwilę weszła do domu.

8.      Thai bangkaew dog Pui

Nowonarodzona dziewczynka, porzucona przez matkę w torbie foliowej, byłaby skazana na śmierć, gdyby nie bystra reakcja dwuletniego Pui.

9.      Pitbulka Sammie

Sammie obudziła rodzinę, gdy pozostawiony w kominku ogień spowodował pożar i dom napełnił się dymem. Dzięki temu uratowała sześć osób, bo mimo że dobytek spłonął, nikomu nic się nie stało.

10.  Jack russell terrier Barbie

Brytyjska organizacja walcząca o prawa zwierząt RSPCA doceniła jack russell terrierkę po tym, jak swą właścicielkę – starszą panią wyciągnęła z otoczonego ogniem łóżka. Suczka Barbie otrzymała nagrodę za odwagę i wytrwałość.

11.  Mopsiczka Flo

Marian Cooper z Birmingham w Wielkiej Brytanii zawdzięcza życie swojej sześcioletniej mopsiczce Flo. Suczka uparcie trącała nosem prawą pierś właścicielki, aż w końcu ta wykryła, że ma guzek i poddała się operacji.

12.  Dożyca niemiecka Sadie

89-letni mężczyzna poślizgnął się na lodzie i upadł. Mieszkająca w sąsiedztwie dożyca zaalarmowała o wypadku swego właściciela i dzięki temu uratowała starszego mężczyznę przed zamarznięciem.

13.  Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki skoczył na swoją 63-letnią właścicielkę, mieszkankę francuskiego miasteczka Sorgues w Prowansji, gdy ta usiłowała popełnić samobójstwo. Ten skok uratował jej życie.

14.  Cocker spaniel

Bohaterski pies zagrodził drogę dziecku pełznącemu w stronę brzegu morza. Był szybszy niż rodzice maleństwa. 

15.  Pibulka Chloe

Roczna, płochliwa pitbulka zaalarmowała sąsiadów, kiedy jej opiekun niespodziewanie upadł i nie mógł wezwać pomocy.

AW