1500 funtów na leczenie dla każdego emerytowanego psa policyjnego


Każdy pies, który przez wiele lat służył w policji i zapewniał w ten sposób bezpieczeństwo mieszkańcom hrabstwa Nottingham, będzie miał zapewnione środki na leczenie.

Narażają swe życie, byśmy czuli się bezpieczniej, tak jak owczarek belgijski Rossi, który obezwładnił wymachującego siekierą pijanego człowieka i sam został ranny. Po około dziesięciu latach służby przechodzą na emeryturę. Zwykle trafiają do domu policjanta, który był dotąd ich przewodnikiem. Zdarza się, że dopadają je choroby, które wymagają kosztownego leczenia. Nie zawsze właścicieli na nie stać.

Odtąd przez pierwsze trzy lata po odejściu z czynnej służby psy policyjne z hrabstwa Nottingham w Wielkiej Brytanii otrzymają co roku 500 funtów (w sumie 1500 funtów) na opłacenie rachunków weterynaryjnych w tym leczenie, szczepienia i odrobaczanie – informuje BBC News. – Te psy były pełne oddania i niezawodne, pełniąc służbę dla dobra społeczeństwa. Pieniądze, o których mowa, zapewnią im opiekę lekarską po przejściu na emeryturę – poinformowała BBC News komisarz śledczy Paddy Tipping.

Pieniądze nie będą przekazywane automatycznie, a tylko wówczas gdy pojawi się konieczność leczenia zwierzaka. Zwykle co roku odchodzi ze służby w policji w Nottingham około sześciu psów. Wszystkim, którzy mają wątpliwości, czy należy na ten cel wydawać pieniądze z podatków, Paddy Tipping odpowiada, że przecież zabezpiecza się przyszłość policjantów przechodzących na emeryturę, a te psy całe życie ciężko pracowały i o ich przyszłość też trzeba zadbać. MC