379 000 fanów chihuahuy Tuny


Pies w typie chihuahuy Tuna, posiadacz niewątpliwie wyróżniającego się pyszczka, najpierw stał się hitem internetu, a teraz będzie miał własną linię produktów.

Tuna – zwany też Chiweenie – to mieszaniec chihuahuy i jamnika. W 2011 roku adoptowała go Courtney Dasher, która prawie codziennie dzieliła się fotografiami oryginalnego pieska z użytkownikami portalu Instagram.

Zdjęcia bardzo szybko podbiły serca internautów. Dziś strona Tuny na Instagramie – Tuna Melts My Heart  – ma już 379 tys. obserwujących, ale Courtney Dasher nie poprzestała tylko na tym. Otworzyła sklep internetowy, w którym można kupić koszulki, kubki, naklejki na iPhone’a z jedynym w swoim rodzaju wizerunkiem Tuny. Część dochodu ze sprzedaży trafia do organizacji ASPCA, od której Dasher przygarnęła Tunę. Organizacja znalazła Tunę na poboczu drogi w San Francisco, gdzie prawdopodobnie pierwsi właściciele go porzucili.

Tuna ma poważną wadę zgryzu – zęby górnej szczęki wystają z łuku zębowego, stąd tak specyficzny wygląd pieska. W niczym mu to jednak na co dzień nie przeszkadza, a – pewnie właśnie dzięki temu – urzeka swoim wyglądem tysiące ludzi. AW