53 tysiące tweetów pomogło w odnalezieniu skradzionego cavaliera


Cavalier king charles spaniel Ted zniknął sprzed sklepu Tesco Express w północnym Londynie, kiedy jego właścicielka robiła zakupy.

75-letnia Philomena Hynes udała się na codzienne zakupy, zabierając ze sobą ukochanego pupila Teda. Jak zawsze przywiązała jego smycz do barierek znajdujących się przed marketem Tesco Express. Kiedy po kilkunastu minutach wyszła z zakupami ze sklepu, psa już nie było.

Wnuki starszej pani od razu wrzuciły komunikat o kradzieży psa na portal Twitter. W krótkim czasie aż 53 tys. miłośników psów rozpowszechniło ten tweet w internecie. Siła oddziaływania Twittera okazała się tak duża, że po czterech dniach od kradzieży anonimowa osoba skontaktowała się z rodziną. Cavaliera odebrał zięć pani Hynes z miejsca, w którym doszło do zdarzenia. Kobieta, która oddała psa, szybko zniknęła. Jak powiedziała szczęśliwa właścicielka, zwierzak wrócił do domu cały i zdrowy.

Śledztwo doprowadziło policję do porywacza, którym okazał się 23-letni Allen Denny, bezrobotny  z New Barnet. Mężczyzna stanął przed sądem. PK