6 piłeczek do golfa w żołądku owczarka


Gdy Murphy, siedmioletni owczarek niemiecki, trafił do kliniki weterynaryjnej Westway Veterinary Group na północy Wielkiej Brytanii, zrobiono mu zdjęcie RTG. Okazało się, że ma w żołądku 6 niezidentyfikowanych okrągłych przedmiotów.

Murphy, piękny owczarek niemiecki z Jarrow w Wielkiej Brytanii, poczuł się źle po zjedzeniu kości. Jego opiekun David Larson zawiózł go do kliniki Westway Veterinary Group. Larson przygarnął Murphy’iego z domu tymczasowego półtora roku temu. Trudno się dziwić jego zdziwieniu, gdy najpierw usłyszał, że na zdjęciu RTG widać w żołądku psa 6 niezidentyfikowanych okrągłych przedmiotów i trzeba go natychmiast operować, a potem dowiedział się, że te przedmioty to piłeczki do golfa.

„Byłem lekko zszokowany, gdy dowiedziałem się o wyniku prześwietlenia, a jeszcze bardziej zaskoczyło mnie, gdy okazało się, że Murphy połknął 6 piłeczek do golfa. Opiekuję się Murphym od półtora roku i nie miał przez ten czas kontaktu z piłeczkami do golfa, co znaczy, że musiały tkwić w jego żołądku od dawna” – mówił David Larson portalowi www.dailymail.co.uk.

Operację Murphy’iego przeprowadziła lekarz weterynarii Mandy Ball (Anglicy od razu zauważyli zabawny zbieg okoliczności: doktor Ball – ang. piłka – usunęła balls – ang. piłki) wraz ze swoimi koleżankami po fachu Amy Steel i Helen Clark. – Sądzimy, że zwierzak połknął piłki, nim w ubiegłym roku trafił do swego obecnego właściciela. Wykryliśmy je, gdy Murphy zachorowała po zjedzeniu kości i doszło do zablokowania światła okrężnicy – mówi Mandy Ball.

Po operacji Murphy szybko wraca do formy. Jest zdaniem Davida Larsona dużo pogodniejszy i bardziej skłonny do zabawy niż przed operacją. Poza tym chętnie je i zaczyna trochę biegać.

Ta historia z piłeczkami miała szczęśliwy finał, ale nie zawsze się tak dzieje.

>>> Przeczytaj historię labradora Szalika dziennikarki Doroty Warakomskiej <<<

Lekarze weterynarii ostrzegają właścicieli przed zabawami piłeczkami, które pies może połknąć, a także sugerują zakładanie kagańców, jeśli zwierzak ma np. skłonność do zjadania kamieni. MC