720 bezdomnych łap na sobotnim spacerze w Koszalinie


Podczas trzeciej edycji „Biegu na 6 łap”, akcji organizowanej przez schronisko Leśny Zakątek w Koszalinie, aż 180 czworonogów, mieszkańców tego schroniska, wyszło na wymarzony spacer. Zebrano też 200 kg karmy i przysmaków dla zwierząt.

W pięknie położonym schronisku dla bezdomnych zwierząt w Koszalinie, prowadzonym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami od 2009 roku, oprócz codziennej opieki nad zwierzętami, organizowanych jest wiele akcji, które upowszechniają ideę adoptowania zwierząt, ale też wprowadzają do monotonnego życia podopiecznych schroniska nieco atrakcji. Taką inicjatywą jest „Bieg na 6 łap”.

Trzecia z kolei edycja tej akcji, zorganizowana w tym roku w sobotę 18 października, przyniosła imponujące rezultaty. Chętni do pobiegania lub choćby pospacerowania z bezdomniakami już od godziny 11 ustawiali się w długiej kolejce. Takiego zaangażowania mieszkańców Koszalina i okolic nikt się nie spodziewał. Aż 720 łap, jak podaje TOZ, czyli 180 psów mogło tego dnia przeżyć szczęśliwe chwile: cieszyć się wolnością i bliskim kontaktem z człowiekiem. Uczestnicy akcji nie pożałowali także darów dla schroniska. Zebrano ponad 200 kg karmy i przysmaków dla podopiecznych. Wielkie brawa dla mieszkańców Koszalina. PK