Aby dom miał każdy pies i kot


Jak przebywające w schroniskach czworonogi przygotować do adopcji, a ich przyszłych właścicieli do prawidłowej opieki nad nimi? O tym właśnie będą rozmawiać uczestnicy konferencji „Pies i kot – od schroniska do skutecznej adopcji”, która 27 października odbędzie się pod Poznaniem.

– Najgorsze, co może spotkać psa po przejściach, to zwrot do schroniska. Każda kolejna adopcja ma coraz mniejsze szanse powodzenia. Dlatego tak ważne jest, aby pracownicy i wolontariusze schronisk i fundacji wiedzieli, jak przygotować zwierzę do adopcji. Podczas konferencji swoją wiedzą podzielą się doświadczeni behawioryści praktykujący w schroniskach dla zwierząt – mówi Lidia Rychlewska z ośrodka szkolenia psów DogMasters Team.

Pracownicy schronisk, wolontariusze, osoby prowadzące domy tymczasowe dla zwierząt, działacze fundacji i stowarzyszeń zajmujących się bezdomnością psów i kotów spotkają się 27 października w Czerlejnie koło Poznania. Tego dnia doświadczeniem podzielą się z nimi m.in. Andrzej Kłosiński (behawiorysta COAPE, psycholog), Beata Leszczyńska (behawiorysta COAPE), Małgorzata Galica (prezes Fundacji dla Zwierząt Animalia). Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak prawidłowo pracować z bezdomnymi czworonogami, aby zwiększyć ich szanse na adopcję.

Konferencja „Pies i kot – od schroniska do skutecznej adopcji” jest organizowana w ramach programu „Fajny pies, ale bezdomny”, który przygotowuje zwierzęta do adopcji. Realizują go przeszkoleni przez trenerów szkoły dla psów DogMasters Team wolontariusze, którzy uczą psy posłuszeństwa. Obecnie program szkolenia jest prowadzony na terenie schronisk w Boguszycach, Celestynowie, Katowicach, Poznaniu, Środzie Wielkopolskiej i w Warszawie. Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich chętnych i pełnoletnich wolontariuszy.

Psy.pl i Koty.pl. Więcej informacji o konferencji i formularz zgłoszeniowy są dostępne na www.poznan.dogmasters.pl
. AW