Adopcja z gadżetem


Pies za złotówkę i choinka w prezencie. W taki sposób kierownictwo schroniska dla bezdomnych zwierząt w Białymstoku chce przyciągnąć mieszkańców do udziału w "Pikniku u Reksa" - programie adopcyjnym.

„Piknik u Reksa” odbędzie się w białostockim schronisku 29 listopada w godzinach 10-14. Każdy, kto tego dnia adoptuje psa, otrzyma go za symboliczną złotówkę, poza tym dostanie dla niego wyprawkę. Ale to nie wszystko. Adoptujący otrzymają również karty upoważniające do zakupów ze zniżką w wyznaczonej lecznicy weterynaryjnej oraz w sklepie zoologicznym.

Pierwsze 15 osób otrzyma także… świąteczną choinkę. Odwiedzający schronisko będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji weterynaryjnych. Prezenty ufundowali sponsorzy schroniska. Czy jest to dobry sposób na zwiększenie adopcji? Jak twierdzi Bożena Grenacka, pracownica białostockiego schroniska, jest to świetny pomysł. Podczas pierwszej edycji pikniku „Wyprawka dla Reksa” przytulisko odwiedziło ponad 200 osób, a 25 psów znalazło dom. I żaden nie wrócił do schroniska. Dla porównania podczas Dnia Otwartego (w dzień św. Franciszka), kiedy to nie przygotowano żadnych atrakcji dla odwiedzających, zaadoptowane zostały tylko cztery psy. (KaP)