Akita amerykańska zwycięzcą w Paryżu


Podczas tegorocznej Światowej Wystawy Psów, która odbyła się w Paryżu w dniach 7-10 lipca, o laury walczyły aż 36 364 czworonogi.

Za Best in Show wystawy uznano trzyletniego psa rasy akita amerykańska o imieniu De Kaner’s Wolverine Revenge zwanego Loganem, który należy do Włocha D’Akmissa Kennela. Na najwyższym miejscu podium w kategorii juniorów stanął roczny basset artezyjsko-normandzki Fricassee de Lapin da Terra Quente.
Do Francji przyjechało też 297 wystawców z Polski. Prezentowali oni m.in. 53 polskie owczarki nizinne, 39 owczarków podhalańskich, 18 chartów polskich, cztery gończe polskie i jednego ogar polski. Dwa PON-y z hodowli Ponadto – pies Chaber i suka Trela Morela – zdobyły tytuł Zwycięzcy Świata. Po ten sam tytuł sięgnęły też gończy polski Brylant Kłusująca Sfora i ogar polski Klarnet Goniwiatr.
Wystawie towarzyszyły też liczne pokazy i zawody, m.in. obedience, flyball, pasienie, pokaz pracy psów policyjnych i interwencyjnych oraz psów przewodników.
Niestety organizatorzy nie dopięli wszystkiego na ostatni guzik. Wielu zgłoszonych psów nie można było znaleźć w katalogach, nie zapewniono także informacji w języku innym niż francuski ani pomocy ringowej. KS