Oto 5 typów właścicieli psów. Którym jesteś Ty? - Psy.pl
Opiekun przytula dwa psy

Oto 5 typów właścicieli psów. Którym jesteś Ty?

Bycie opiekunem zwierzaka to niesamowite uczucie. Wszystkie przytulańce, mokre buziaki i merdania ogonem, kiedy wracasz do domu – bezcenne! Każdy z nas jednak jest inny i inaczej postrzega swojego psa. Oto 5 typów właścicieli, które (naszym zdaniem) można spotkać najczęściej. Znacie takich właścicieli psów, a może jesteście jednym z nich?

Psia matka

Koncert na drugim końcu świata? A może filmowy wieczór z przyjaciółmi? Nie ma takiego wydarzenia, którego nie mógłbyś odwołać, żeby twój pies nie został sam w domu. Pies jest dla ciebie priorytetem. Traktujesz go, jak własne dziecko, a dziecku się nie odmawia, prawda? Dlatego twój pies ma najlepsze zabawki, najsmaczniejszą karmę, a i psie spa nie jest mu obce…

Twoi przyjaciele i członkowie rodziny mogą się z ciebie śmiać, ale tylko ty naprawdę rozumiesz magiczną więź, jaka was łączy. Dlatego, gdy wszystkie koleżanki dzielą się zdjęciami swoich dzieci, ty też pokazujesz swoją kruszynkę – oczywiście tę na czterech łapach.

 Wolontariusz

Szalejesz na punkcie wszystkich zwierząt, choć… obecnie nie masz własnego pupila, czy to z powodów rodzinnych, czy na przykład finansowych. Ponieważ nie możesz sobie w tej chwili pozwolić na adopcję, z powodzeniem szukasz czworonożnych towarzyszy dla swoich przyjaciół i rodziny. Twoim marzeniem jest wielki dom, po którym w przyszłości będzie biegać cała gromadka puchatych zwierząt różnej maści i różnego rodzaju.

Ale jak na razie pocieszasz się, oglądając wszystkie programy o psach i namiętnie czytając psie blogi o wychowaniu i zdrowiu psów. Chcesz mieć pewność, że gdy przyjdzie ten upragniony dzień i stado zwierzaków zamieszka razem z tobą, będziesz po zęby uzbrojony w wiedzę na temat branżowych nowinek.

 Ciepłe kapcie

Dorastałeś równocześnie ze swoim psem. Jako brzdące spaliście w jednym łóżku i jedliście z jednej miski, co z radością rodzina uwieczniała na fotografiach. Dziś często oglądasz te zdjęcia i z przyjemnością wracasz do dawnych wspomnień. Teraz jest trochę inaczej, ty i twój pies jesteście dorośli, macie swoje życie i swoje własne sprawy. Spotykacie się jedynie na wspólnych spacerach i przed telewizorem podczas oglądania filmu.

Zawsze, gdy głaskasz ten posiwiały pyszczek, czujesz ukłucie w żołądku, ale szybko odpędzasz czarne myśli. Obiecujesz sobie tylko, że jutro znajdziesz dla niego trochę więcej czasu…. Znasz swojego psa jak własną kieszeń, poza tym to nie jest jakiś tam pies, to pełnoprawny członek rodziny!

Sportowiec

Jesteście jak wódka i zakąska, jak kawa i mleko. Ty kanapkę gryziesz, twój pies mlaszcze. No po prostu zgrany z was duet! Uwielbiacie sport i wspólne treningi. Żadne szkolenia nie są wam obce.

Kochacie przygody i aktywny tryb życia, a jeśli ładujecie się w kłopoty – jesteście partnerami w zbrodni. Biegacie, skaczecie – wspólnie spędzony czas traktujesz jak hobby. I to często jedyne hobby, bo pomiędzy treningami agility a przygotowaniami do zawodów dogtrekkingowych nie znajdujesz czasu już na nic. Nawet na kino z przyjaciółmi.

 Alfa

Pies przytula się do nogi właściciela

Masz psa, który jest twój. Tylko twój. I nikt nie będzie ci mówił, co należy z nim zrobić. Pies skaleczył się w łapę? He, he, wyliże się. Długi spacer? A na co to komu! Psu potrzebny jest samiec alfa. Wiesz to, bo masz dowody, które z dumą prezentujesz wszystkim znajomym. Mówisz „siad” – pies siedzi, mówisz „leżeć” – leży, a i tak twoja ulubiona komenda to „na miejsce”. Twój pies zawsze wykonuje ją bez błędu…

Tylko trochę wygląda to czasem, jakby się ciebie bał, a i żadnej relacji między wami nie widać, ale to tylko pies, więc wystarczy, że się słucha i nie przeszkadza.

Autor: Alicja Kowalska
5 na 5 na podstawie 1 głosów
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

 • zuzer
  zuzer 6 września 2017 o 20:34

  ciepłe kapcie :3

 • Olsia
  Olsia 8 października 2017 o 09:39

  Emmm Matuszka

 • Kundelka
  Kundelka 10 listopada 2017 o 21:28

  Zdecydowanie sportowiec. :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *