Alfie triumfował w strugach deszczu


Ponad 2000 psów wzięło udział w międzynarodowej wystawie w Lesznie, podczas której zwyciężył petit basset griffon vendeen Alfie należący do Diane Reid ze Szkocji.

');


Jak się okazuje, od pewnego czasu pies przebywa w Polsce – jest pod opieką Oli Szydłowskiej, znanej w kynologicznym świecie prezenterki psów rasowych, która zdobyła tytuł najlepszej handlerki na świecie podczas wystawy Crufts w Birmingham. – To pierwszy tytuł Best in Show Alfiego na międzynarodowej wystawie – mówi Diane Reid. – Alfie zgadza się ze wszystkimi psami, uwielbia zabawę i kiełbaski. Przyjechał do Polski, by uzyskać kilka championatów. Jest naprawdę piękny, pomaga mi też w junior handlingu. Mieszka z nami od ponad roku i mam nadzieję, że jeszcze trochę zabawi – mówi Ola Szydłowska.

Petit basset griffon vendeen to rasa wyhodowana w regionie Wandea w południowo-zachodniej Francji pod koniec XIX w. Ten miniaturowy basset zachował swą łowiecką pasję, werwę oraz żywe usposobienie. Jednocześnie jest przyjazny wobec dorosłych i dzieci, potrzebuje jednak sporo ruchu. Petit basset griffon vendeen jest bardzo popularny we Francji.

Na wystawie psy tradycyjnie najpierw rywalizowały o zwycięstwo w rasach, później w grupach FCI. W niedzielne popołudnie najlepsza dziesiątka walczyła o tytuł najpiękniejszego psa wystawy. Oceniał austriacki sędzia Erwin Deutscher. Do Leszna przyjechali sędziowie z kilku europejskich krajów. AM