Amerykanie kochają swe psy mocniej niż swych partnerów


Aż 38 proc. Amerykanów mówi, że kocha swego psa bardziej niż męża lub żonę. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez serwisu PoochPerks.com, zaopatrującego właścicieli psów w karmę i przysmaki.

„Nasze psy to dla nas coś więcej niż tylko zwierzęta. To nasi towarzysze, którzy są w naszym życiu źródłem emocjonalnego wsparcia i radości. Podobnie jak powinien być nim małżonek lub małżonka. Nic więc dziwnego, że dla tak wielu Amerykanów umieszcza swego psa w hierarchii wyżej niż partnera” – napisała w informacji prasowej Tina Vidal, prezes Pooch Perks.

W badaniu zorganizowanym przez Pooch Perks wzięło udział prawie 1000 osób. 38 proc. z nich stwierdziło, że mocniej kocha psa niż partnera. Prawie 50 proc. ufa psu tak samo, jak małżonkowi, 94 proc. uważa, że istotne jest, by osoba bliska im emocjonalnie zaakceptowała ich psa, a 71 proc. przyznaje, że gdyby były z tym problemy, to pojawiłyby się one też w ich związku.

Amerykanie zapewne nie różnią się pod tym względem wiele od Europejczyków, w tym Polaków. Może warto, żebyśmy umieli się dogadywać między sobą, tak samo jak z psami i by te dobre relacje obejmowały coraz więcej z nas? MC