Amerykanie to w większości psiarze


W Stanach Zjednoczonych psy górą! Choć trzeba przyznać, że tylko nieznacznie wygrały z kotami…

Jedna z największych firma badawczych na świecie Euromonitor przeprowadziła badania dotyczące posiadania zwierząt domowych w Stanach Zjednoczonych. Wynika z niego, że w Ameryce rządzą psy, ale jest ich ledwie o włos więcej niż kotów.

Jak to wygląda w innych regionach świata? Na Bliskim Wschodzie i w prawie całej Afryce większą popularnością cieszą się koty. Podobnie jest też w Szwajcarii, Austrii i Turcji. Inaczej sytuacja wygląda natomiast w Ameryce Łacińskiej – tam to zazwyczaj psy są towarzyszami ludzi. W Indiach jest na przykład dziesięć razy więcej psów niż kotów. Większość gospodarstw domowych Europy Zachodniej woli wziąć pod swój dach kota, ale psy nadal cieszą się większą sympatią mieszkańców Hiszpanii, Portugalii i Irlandii.

Z badań Euromonitora wynika, że na świecie ludzie mają o ok. 3 miliony więcej kotów niż psów. Tłumaczy się to tym, że mruczkami łatwiej jest się zająć w dużym mieście i gdy się bardzo dużo pracuje, a ich wielkość pozwala na posiadanie kilku stworzeń jednocześnie, co bywa trudne w wypadku psów, szczególnie tych dużych. AW