Amerykańscy policjanci ratują psy


Gdy trzeba pospieszyć na ratunek psu uwięzionemu w zatopionym samochodzie, wybawić z opresji kaczą rodzinę albo wyciągnąć zwierzaka tonącego w błocie, Amerykanie mogą liczyć na swoich policjantów. Zawsze znajdzie się taki funkcjonariusz, który ma serce dla zwierząt.

Debra Titus, mieszkanka Carver w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych wjechała do stawu. Jej i jednemu z psów udało się wydostać na brzeg, drugi zwierzak pozostał w samochodzie. Gdy na miejsce wypadku przyjechali policjanci, jeden z nich, David Harriman, natychmiast odpiął pas z bronią i tak, jak stał, wskoczył do wody i pospieszył na ratunek zwierzakowi. Udało mu się otworzyć drzwi, dostać do środka auta i wyciągnąć z niego przestraszonego zwierzaka, któremu na szczęście nic się nie stało.

– Dla większości ludzi pies to członek rodziny i trzeba go ratowac, jeśli tylko jest to możliwe – powiedział bostońskiej telewizji WCVB policjant David Harriman. – Sam mam ośmiomiesięcznego buldoga angielskiego Jaksa i zrobiłbym dla niego wszystko.

To nie jedyny przykład ratowania psów przez amerykańskich policjantów. Gdy 13-letni owczarek australijski Pluto zniknął z domu, jego właściciele rozpoczęli poszukiwania. Trzeciego dnia znaleźli go uwięzionego w bagnistym terenie przy strumieniu w  Willistown (Pensylwania). Wezwani na pomoc policjanci Mike Martin i Mike Kushner nie wahali się ani chwili i pospieszyli na pomoc. Ułożyli drewniane deski i dotarli do zwierzaka, by przenieść go na suchą ziemię. – Wiedzieliśmy, że musimy go stamtąd wyciągnąć. Grunt był tam bardzo grząski – opowiadał Mike Kushner telewizji CBS Philadephia. – Wyobraziłem sobie, że to mój pies, i pomyślałem, że gdyby znalazł się w takiej sytuacji, chciałbym, żeby ktoś mu pomógł.

Pies ze stawu i Pluto miały szczęście, że trafiły na tak empatycznych policjantów. W Polsce to też możliwe, można przytoczyć wiele takich hitorii, choćby tę o psie Tofiku uratowanym i przygarniętym przez aspiranta Bernarda Nagłowskiego z Zakopanego.MC