Amerykański sen bezdomnego psa


Odmianę losu bezdomnego psa Fiona zawdzięcza Audrey i Eldadowi Hagarom, którzy w Los Angeles założyli fundację Hope for Paws (Nadzieja dla łap).

Pewnego dnia fundacja dostała telefoniczne zgłoszenie o psie, który miał się błąkać się w południowej części Los Angeles. Audrey i Eldad Hagarowie wiedzieli o złym stanie zdrowia czworonoga, natychmiast więc wyruszyli w poszukiwaniu zwierzaka. Po wstępnym przeszukaniu terenu wydawało się, że w okolicy nie ma psa. Okazało się jednak, że ukrył się on wśród starych narzędzi, a jego sierść była w tak złym stanie, że z odległości trudno było odróżnić zwinięte w kłębek zwierzę od śmieci znajdujących się dookoła. Audrey Hagar ostrożnie wydostała czworonoga z ukrycia. Szybko okazało się, że to niewidoma suczka.

Fiona, jak ją później nazwano, trafiła do domu państwa Hagarów, którzy ją ostrzygli i wykąpali. Kilka dni później psa zawieziono do kliniki weterynaryjnej, gdzie lekarz dał szansę na przywrócenie wzroku w jednym oku. Operacja przebiegła pomyślnie i już drugiego dnia Fiona mogła znów oglądać świat. Po kilku tygodniach szczęśliwą suczkę adoptowali Michele i Chris Gentrowie. Na filmie widać, jak wielką przemianę przeszła Fiona – z nieszczęśliwego i przerażonego psa zmieniła się w nieustannie machający ogonkiem wulkan energii.

Fundacja Hope for Paws ma na koncie więcej podobnych historii. Uratowane czworonogi można obejrzeć na zdjęciach opublikowanych w wydanej przez państwa Hagarów książce „Our Lives Have Gone To The Dogs” oraz na stronie internetowej organizacji: http://www.hopeforpaws.org. JH