Amerykańskie psy w papieskich strojach


Pies w mitrze, czyli m.in. papieskim nakryciu głowy? To tylko Amerykanie mogą wymyślić. I wymyślili. W związku z wizytą papieża Franciszka w Stanach Zjednoczonych ubrali swoje psy w papieskie stroje, sfotografowali, a zdjęcia zamieszczają na Instagramie.

Wszyscy kochają słodkie psiaki i wszyscy kochają papieża Franciszka – tak powiedział www.bbc.com John Scorr z Brooklynu. Sam ubrał w papieski strój swego trzyletniego mopsa Gilesa. Uzasadnił to tak: – My tu w Ameryce lubimy łączyć to, co kochamy. Giles chciał pokazać, że wspiera postępowy pontyfikat. Wierzę, że Ojciec Święty potraktuje to z humorem.

Można przypuszczać, że tak się stanie, bo papież Franciszek od początku pokazuje, że ze zwierzakami jest za pan brat. Przybrał przecież imię świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. Na jednej z pierwszych audiencji pobłogosławił rodzinę niewidomego dziennikarza, a także jego czworonożną przewodniczkę labradorkę Asię. Później miał powiedzieć – według rzecznika Watykanu – że dobry proboszcz zna nie tylko imiona swoich parafian, ale też ich psów. Niedawno zaś podczas wizyty w Białym Domu witał nie tylko prezydenta Obamę i jego rodzinę, ale także ich portugalskie psy dowodne Bo i Sunny. MC