REKLAMA
REKLAMA

17.07.2021

Pies zamknięty w rozgrzanym aucie. Opiekun z pretensjami za wybicie szyby

author-avatar.svg

Marta Ozimek

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Mimo licznych apeli o niezostawianie psów zamkniętych w samochodach latem i wbrew zdrowemu rozsądkowi, takie historie dzieją się cały czas.

pies zamknięty w aucie

fot. Shutterstock

REKLAMA

Tym razem interwencja mundurowych, aby nie doszło do tragedii, przerodziła się w kłótnię o uszkodzone auto. Czy pies zamknięty w samochodzie podczas upału to nic takiego?

Pies zamknięty w rozgrzanym aucie

We wtorek 6 lipca w Krakowie około godziny 15 było 30 st. C. w cieniu. Właśnie w takich warunkach 51-letni mężczyzna pozostawił swojego psa w samochodzie w pełnym słońcu. Uwagę przypadkowego przechodnia z ul. Kopernika przykuło dramatyczne szczekanie psa dobiegające z zaparkowanego auta. Przechodzień niezwłocznie powiadomił o swoich obawach napotkany patrol policji. Mundurowi szybko odnaleźli pojazd i potwierdzili podejrzenia przechodnia – w środku czarnego audi znajduje się przegrzany pies. Zwierzę spędziło w aucie przynajmniej godzinę, nie miało pozostawionej wody do picia, a szyby zostały uchylone na zaledwie 4 cm. 

Interwencja zakończona wszczęciem postępowania

Policjanci, widząc pogarszający się stan zwierzęcia, szybko przystąpili do działania. Szyby zabezpieczyli przed nagrzewaniem się „folią życia”, ustalili personalia właściciela pojazdu i wezwali Krakowski TOZ do pomocy. Nie mogąc znaleźć kierowcy, kierując się dobrem zwierzęcia, policjanci zdecydowali o wybiciu szyby. Pies był już zmęczony i agresywny, z jego pyska wydobywała się gęsta piana i ledwo łapał oddech. Niespodziewanie w trakcie interwencji zjawił się właściciel auta. Twierdził, że nie było go zaledwie 15 minut i wszczął kłótnię o wybicie szyby, nie przejmując się losem psa. Doprowadziło to do wszczęcia wobec mężczyzny postępowania za nieobyczajny wybryk i niestosowanie się do poleceń policjantów, pies natomiast został umieszczony w schronisku na czas dochodzenia o znęcanie się.

Jak pomóc?

Napotykając na swojej drodze psa lub kota zamkniętego latem w aucie, należy przede wszystkim zawiadomić służby, dzwoniąc na 112, sprawdzić, czy auto jest zamknięte i w ostateczności wybić szybę. Nie można zapominać, że zwierzę może być agresywne, dlatego jeśli istnieje taka możliwość i pozwala na to sytuacja, lepiej poczekać na specjalistów. W przypadku znacznego i nagłego pogorszenia stanu zdrowia zwierzaka należy podjąć działania od razu, ponieważ życie zwierzęcia może być zagrożone. 

źródło: www.wiadomosci.wp.pl

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s