Bach dla psa do poduszki


W Londynie powstało pierwsze creche dla psów, czyli miejsce, w którym można zostawić pupila pod opieką fachowców jak dziecko w przedszkolu. Atrakcją są zajęcia muzyczne dla czworonogów.

Placówka powstała przy Cats and Dogs & Peace of Mind – firmie, która od lat specjalizuje się w opiece nad zwierzętami w ich domach oraz wyprowadzaniu psów na spacery. W dawnej fabryce herbatników w dzielnicy Bermondsey, gdzie działa creche, codziennie przebywa od kilku do kilkunastu psów. W zależności od wieku, wagi, potrzeb i temperamentu opiekunowie, wśród których są zarówno wykwalifikowani szkoleniowcy, jak i zwykli wyprowadzacze, układają specjalny plan zajęć. Psy uczą się podstawowych komend i dobrego zachowania, wychodzą na długie spacery oraz mają zajęcia sportowe (skoki przez przeszkody, slalom itp.), uczestniczą w zajęciach rozwijających ich zdolności intelektualne.

Wszystkie biorą także udział w zajęciach muzycznych. Delikatna, fortepianowa muzyka ma im pomóc zrelaksować się i zapaść w dobry sen. Aby czworonogi mogły wypoczywać w jak najlepszych warunkach, salę wyposażono w miękkie posłania, poduszki o koce. Jak twierdzą opiekunowie przebywające u nich psy najszybciej zasypiają przy Bachu.
Placówka wyposażona jest także w plac zabaw, na którym umieszczono gry pozwalające bawić się psom w pojedynkę, w parach lub trójkami (wśród nich tzw. inteligentne); miejsce do treningów posłuszeństwa oraz w tzw. kąt szczeniaka, w którym najmłodsze psy mogą bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, a nawet ostrzyć swoje zęby na specjalnych zabawkach. Jeśli pogoda sprzyja, część zajęć odbywa się w parku.
W londyńskim creche wszystkie psy mają także ściśle ustaloną, zbilansowaną dietę, a nad ich zdrowiem na stałe czuwa weterynarz. Za dzień pobytu trzeba zapłacić 30-40 funtów.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments