Beagle’e uratowane z laboratorium

fot. ABC7

Po raz pierwszy od chwili przyjścia na świat siedem czteroletnich beagle’i wyszło na wolność i poczuło trawę pod łapami. Organizacja Beagle Freedom Project uratowała je z mieszczącego się pod Waszyngtonem laboratorium, gdzie służyły jako króliki doświadczalne.

Misją organizacji Beagle Freedom Project, założonej w grudniu 2010 roku, jest ratowanie psów rasy beagle, które są najczęściej używane do badań laboratoryjnych ze względu na  charakter i łatwość przystosowywania się do życia w klatkach. Choć żyjemy w XXI wieku, nadal testuje się na nich lekarstwa, kosmetyki i środki czystości.

Kilka dni temu sześć psów i jedna suczka, które spędziły w laboratoryjnych klatkach cztery lata, dzięki Beagle Freedom Project mogło stanąć na trawie i pooddychać świeżym powietrzem. Zobacz, jak wyglądał ich pierwszy kontakt ze światem.

Półtora roku temu jedno z laboratoriów w Hiszpanii postanowiło zakończyć testy na zwierzętach i 40 beagle’i miało zostać poddanych eutanazji. W akcję ich ratowania włączył się wtedy Beagle Freedom Project i wszystkie zwierzęta zostały sprowadzone do Stanów Zjednoczonych.

Był wśród nich Ebbie, beagle, który spędził w laboratorium pięć lat. Był wychudzony, nie chciał jeść ani pić, nie mógł chodzić, a jego ciało pokrywały guzy. Rezygnacja widoczna w jego smutnych oczach łamała serce każdemu, kto miał z nim kontakt. Weterynarze byli bezradni. Ebbie trafił pod opiekę prowadzącej dom tymczasowy Cindy, która dzięki swojej miłości i cierpliwości dokonała cudu.

Przełom w zachowaniu psa nastąpił, kiedy w domu pojawiły się osierocone szczeniaki rasy pitbul. Zrezygnowany Ebbie i  niezdarne szczeniaki nawzajem dodawały sobie sił. Krok po kroku Ebbie uczył się prawdziwego, psiego życia. Dzisiaj Ebbie, zaadoptowany przez Cindy, biega, bawi się i lgnie do ludzi, oczekując pieszczot. Ma też dziewczynę, 14-letnią suczkę Buttercup, która co prawda jest głucha, niedowidzi, ma chore stawy, ale dla Ebbiego jest najmilszą towarzyszką, z którą spędza większość czasu.

Odzyskiwanie beagle’i z laboratoriów jest kosztowne ale, jak mówią członkowie organizacji Beagle Freedom Project, każde uratowane zwierzę jest warte swojej ceny. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments