Benson po raz kolejny wygrywa

fot. Shutterstock

Aż 3048 psów 217 ras zgromadziła jubileuszowa XV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych we Wrocławiu. Wygrał Redwitch The Beat Goes On (w domu Benson) – przedstawicielowi rasy akita amerykańska.

Wielkie wrocławskie święto psów pod względem liczebności zdominowało kilka ras. Co krok można było spotkać wesołe i kolorowo ubrane yorkshire terriery, których zarejestrowano 105. Nie sposób było nie dostrzec labrador retrieverów (117), golden retrieverów (83) i jak zawsze popularnych owczarków niemieckich (76).

Ale to nie one znalazły uznanie w oczach sędziów. Tytuł Best in Show został przyznany psu o dźwięcznym imieniu Redwitch The Beat Goes On (w domu Benson) – przedstawicielowi rasy akita amerykańska. Benson zdobył już w tym roku dwa tytuły BIS na międzynarodowych wystawach w Polsce w Katowicach i w Opolu (trzy zwycięstwa na międzynarodówkach odniósł w tym roku także seter irlandzki American Dolar). Pierwszy tytuł BIS na międzynarodowej wystawie w Polsce zdobył w ubiegłym roku w Lesznie. Jak na dwulatka to niemało, nie wspominając o zwycięstwach na innych wystawach. Kolejne miejsca zajęły robiący ogromne wrażenie na widowni czarny terier rosyjski Kodiak z Norblińskiej (właścicielka Małgorzata Pudłowska) i airedale terrier o imieniu Ginger Poezja Ruchu (właścicielka Angelika Babicka).

Właścicielka Bensona Małgorzata Supronowicz, doświadczona hodowczyni z Nadarzyna, nie kryła ogromnej radości. – To mój najszczęśliwszy Wrocław. Dotąd tylko raz udało mi się tu wygrać Best in Show – mówi. A zwycięstwo to tym cenniejsze, że przypadło w udziale jej ukochanemu i, jak mówi, „wymarzonemu psu”. – Benson wywodzi się ze słynnej angielskiej hodowli Redwitch. Kupiłam najpierw jednego psa, zaprzyjaźniłam się z właścicielami hodowli, potem przywiozłam drugiego czworonoga i wreszcie kupiłam tego, który jest najlepszy z nich wszystkich – nie może się nachwalić. Benson śmiało poruszał się po ringu, a jego właścicielka zapewnia, że pies ma fantastyczny charakter i uwielbia pokazywać się na wystawach i zachowuje się dostojnie – nigdy nie opuszcza ogona. – Ma dwa lata i trzy miesiące, a już na koncie w sumie osiem tytułów Best in Show. Niedawno został po raz pierwszy ojcem. Z tego miotu zachowałam dla siebie śliczną suczkę, która skończyła właśnie 2,5 miesiąca – opowiada właścicielka.
Psy należące do Małgorzaty Supronowicz zdobywały laury również w innych kategoriach – mops tytuł Best Junior in Show, a sznaucer wywalczył II miejsce w swojej grupie.

Pierwszy raz w historii wrocławskiej wystawy wybierano najpiękniejszego polskiego owczarka nizinnego, którym została okrzyknięta 7,5 letnia Malina z Gangu Długich, należąca do Małgorzaty Supronowicz. To jeden z najbardziej utytułowanych polskich PON-ów – Zwycięzca Świata i Zwycięzca Europy. I to ona będzie reprezentowała Polskę na Eukanuba World Challenge 2007, który odbędzie się 1-2 grudnia 2007 w Stanach Zjednoczonych.

Wiele radości mieli nie tylko hodowcy, którzy zjechali na wystawę, ale i wrocławianie, którzy licznie przybyli na Stadion Olimpijski, by podziwiać najpiękniejsze psy. Mieli okazję zobaczyć rzadkie w Polsce rasy jak choćby kooikerhondje – płochacza holenderskiego, springer spaniela walijskiego, lakeland terriera czy dandie dinmont terriera.

Atrakcją wystawy były też pokazy pasienia owiec, agility, frisbee i psów ratowniczych. Ci którym atrakcji było mało, mogli zostać na Stadionie Olimpijskim. Gdy tylko ucichło szczekanie psów, rozległo się głośne warczenie. Tym razem odgłosy zaczęły wydawać konie. I to mechaniczne. Tuż po psiej wystawie obok rozpoczął się mecz żużlowy.

Patrycja Radek, Maciej Sas

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments