Bez rozgłosu pomogli najbardziej potrzebującym zwierzętom

fot. Facebook

33 psy i 3 koty z dwóch schronisk: warszawskiego „Na Paluchu” i rzeszowskiego „Kundelka” znalazło domy dzięki nieupublicznionej akcji „Dom dla zwierzaka-seniora”, podczas której na portalu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych Gumtree.pl promowano ogłoszenia o gotowych do adopcji, najbardziej potrzebujących zwierzakach.

Działający od 2000 roku serwis bezpłatnych ogłoszeń Gumtree.pl zorganizował akcję pomocy zwierzętom z dwóch polskich schronisk: schroniska „Na Paluchu” z Warszawy i schroniska „Kundelek” z Rzeszowa.

Przez kilka miesięcy na stronie głównej serwisu pojawiały się wyróżnione ogłoszenia adopcyjne. Każdy, kto zdecydował się na adopcję psa lub kota wytypowanego ze schronisk, a były to czworonogi najbardziej potrzebujące, czyli stare i schorowane, przebywające często w schronisku kilkanaście lat, mógł otrzymać od Gumtree kod promocyjny o wartości 100 zł na zakup dowolnych produktów dla zwierząt w sklepie zoologicznym Fera.pl Jednak o możliwości uzyskania bonu-niespodzianki adoptujący dowiadywali się dopiero po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Obawialiśmy się sytuacji, kiedy nieuczciwi adoptujący pod pretekstem dobrej woli adoptowaliby zwierzęta w celu otrzymania dodatkowych świadczeń od sponsorów. To duży problem, ze względu na to, że w takich przypadkach zwierzaki bywałyby często porzucane zaraz po adopcji. Dlatego też jesteśmy przeciwni akcjom CSR, które na etapie trwania są upubliczniane. Gumtree podeszło do tej kwestii delikatnie – nasi adoptujący byli informowani o bonusach dopiero po podpisaniu umowy adopcyjnej i tylko w przypadku, gdy adoptowane zwierzę było na naszej liście najbardziej potrzebujących.” – mówi Mariusz Maj, specjalista ds. promocji i administracji warszawskiego schroniska „Na Paluchu”.

Dzięki akcji „Dom dla zwierzaka-seniora” nowych opiekunów znalazło 26 psów ze schroniska „Na Paluchu” oraz 7 psów i 3 koty ze schroniska „Kundelek”. Pozostały po akcji budżet na artykuły dla zwierząt portal przekazał schroniskom. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments